kočka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Každý majitel kočky ví, jak důležité je zajistit svému mazlíčkovi zdravou a plnohodnotnou výživu. Koneckonců, jak se říká, jsme to, co jíme. Proto vám v dnešním článku nastíníme pět správných návyků, které vám pomohou zajistit správnou výživu vaší kočky.


Porozumění krmivu pro kočky a jeho složení

Prvním krokem k zajištění správné výživy vaší kočky je porozumět tomu, co je obsaženo v jejím krmivu. Stejně jako u lidského krmiva existují různé druhy krmiv pro kočky a každé má své výhody a nevýhody.

Krmivo pro kočky může obsahovat maso, ryby, obiloviny, zeleninu a ovoce a také vitamínové a minerální doplňky. Je důležité vybrat krmivo, které obsahuje správné množství bílkovin, tuků a velmi málo sacharidů, aby poskytovalo organismu kočky plnohodnotnou výživu.

Je také vhodné věnovat pozornost tomu, zda krmivo pro kočky neobsahuje umělé přísady a konzervační látky. Mnoho koček je náchylných k alergiím a kožním onemocněním, které mohou být způsobeny umělými přísadami v krmivu.


Jak často bych měl svou kočku krmit?

Dalším důležitým krokem k zajištění správné výživy vaší kočky je stanovení vhodné frekvence krmení. V závislosti na věku, hmotnosti a fyzické aktivitě vaší kočky může být nutné krmit ji čtyřikrát až osmkrát denně! Čím více krmení denně, tím lépe pro kočku. Denní potřebu je samozřejmě třeba vypočítat na základě údajů výrobce, ale její krmení by mělo být přesně rozloženo do několika jídel denně.

Je důležité, aby kočka dostávala pravidelnou stravu v určitou denní dobu. To jí pomůže udržet si zdravé stravovací návyky a vyhnout se problémům s váhou.

Kontrola porcí a odměřování krmiva pro kočku

Kontrola porcí a odměřování krmiva vaší kočky je další důležitou součástí správných stravovacích návyků. Mnoho koček má tendenci jíst více, než potřebují, což může vést k nadváze a dalším zdravotním problémům.

Abyste se tomuto problému vyhnuli, je dobré používat odměrky a kontrolovat množství krmiva, které kočce dáváte. Tím zajistíte, že bude dostávat správné množství kalorií a živin, a zároveň se vyhnete přejídání.

Možnosti zdravého krmiva pro kočky a alternativy ke komerčnímu krmivu pro kočky

Existují různé možnosti zdravého krmiva pro kočky, které je třeba zvážit. Někteří majitelé koček se rozhodnou pro granule pro kočky, zatímco jiní volí konzervy a kapsičky pro kočky nebo vytvářejí BARF dietu. Nezapomeňte, že mokrá strava pro kočky je zdravější než suchá. Pokud se však rozhodnete pro granule, vyberte si kvalitní krmivo pro kočky na Fera24.cz bez obilovin.

Mnoho koček má problémy s trávením lepku, proto se vyplatí hledat mezi sortimentem chovatelských potřeb krmivo bez lepku a bez obilovin. Nezapomeňte, že obiloviny způsobují onemocnění trávicího traktu a mohou u koček vést k rakovině.

Nakupování ve zverimexu a jak číst etikety na krmivech pro kočky

Chovatelské potřeby jsou místo, kde můžete nakoupit krmiva nejen pro kočky. Pokud se rozhodnete kupovat krmivo pro kočky v chovatelských potřebách, je vhodné si všímat různých značek a typů krmiv, které jsou k dispozici. Ujistěte se, že jste si přečetli etikety a porozuměli složení krmiva, abyste pro svou kočku vybrali tu nejlepší variantu.

Etiketa krmiva pro kočku by měla obsahovat informace o složení, výživové hodnotě a obsahu bílkovin, tuků a sacharidů. Ujistěte se, že krmíte kočku krmivem, které splňuje její nutriční požadavky a neobsahuje obiloviny, umělé přísady a konzervační látky.

Správné stravovací návyky, které pomohou předejít zdravotním problémům vaší kočky

Správné stravovací návyky jsou klíčem ke zdraví a pohodě vaší kočky. Je dobré se vyvarovat překrmování kočky, používat odměrky na krmivo a poskytovat kočce zdravé varianty krmiva.

Mezi další správné stravovací návyky, které stojí za to zavést, patří zajištění pravidelného stravování kočky v určitou denní dobu, vyhýbání se pamlskům a jídlu z lidského stolu a kontrola množství potravy, kterou kočce dáváte.

Shrnutí

Správné stravovací návyky jsou klíčem ke zdraví a pohodě vaší kočky. Poskytování zdravého a plnohodnotného krmiva vaší kočce, pravidelné stravování a kontrola množství podávaného krmiva jsou důležitou součástí správných stravovacích návyků. Pomocí těchto kroků můžete své kočce pomoci zůstat zdravá a plná života.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *