Queen Mary 2
Queen Mary 2. Foto: Pixabay

Na rozdíl od letecké přepravy, která z Evropy do USA může trvat kolem osmi hodin, zaoceánská plavba je mnohem pomalejší. Zabere alespoň jeden týden. Mohlo by se to zdát jako nepříliš šťastný způsob cestování, hlavně pokud nemáte času nazbyt. Nicméně delší cestu určitě ocení ti z vás, kteří se rádi kochají vlnami a navíc si rádi užívají zajímavé služby na palubě, výborné jídlo a kopec zábavy k tomu.


Proč se raději plavit?

Pokud hledáte nový způsob cestování, se kterým třeba nemáte ještě žádné zkušenosti nebo nové zážitky, zaoceánská plavba může být dobrý nápad. Na palubě se totiž rozhodně nudit nebudete. Čeká na vás rozmanitý program a zajímavé zastávky. Samozřejmě také záleží na financích, které se rozhodnete do plavby investovat. Můžete cestovat v klasické kajutě nebo zvolit luxusní apartmá dokonce s balkonem. Plavby jsou vhodné jak pro partičku přátel, tak pro zamilované dvojice, stačí si jen vybrat ten správný typ.

Jakou loď zvolit?

Plavbu s největší pravděpodobností zahájíte v přístavu Velké Británie a ukončíte na východním pobřeží USA. Nejoblíbenějšími loděmi pro plavby přes Atlantik jsou Queen Mary 2, jež vlastní společnost Cunard Line či Celebrity Silhouette od Celebrity Cruises.

Související:  RMS Queen Mary. Originální hotel, ale možná trochu strašidelný

Pokud chcete ušetřit, je také možné zakoupit palubní lístek, typ stravování či ostatní balíčky služeb v předstihu. Plavbu na Queen Mary 2 lze podle aktuálních ceníků sehnat na 7 nocí od 35 880 Kč z Velké Británie do USA. Plavba na lodi Celebrity Silhouette trvající 13 nocí z Velké Británie či Francie může vyjít na 45 720 Kč. Ceny se různí od destinací, délky plaveb a případných příplatků za luxusní služby.


Queen Mary 2

Queen Mary 2 se plaví mezi Southamptonem a New Yorkem. Ze Southamptonu poplujete sedm dní, pokud se rozhodnete vyplout z Hamburku v Německu, bude to dohromady devět dní. Loď je schopná přepravit až 2951 cestujících a 1178 členů posádky. Čeká na vás kultura v podobě divadla Royal Court Theatre, či spousta hudebních a tanečních vystoupení v soukromých barech. Loď disponuje také 3D kinosálem.

Queen Mary 2
Queen Mary 2. Foto: Pixabay

Dále můžete navštívit planetárium a knihovnu s více než 8000 knihami a časopisy. Na lodě společnosti Cunard Line si klidně můžete vzít domácího mazlíčka. Nepřijdete ani o nákupy, na palubě jsou obchody, kde můžete nakoupit suvenýry, oblečení či plavky. Pro milovníky hazardní zábavy je připraveno kasino.

Pokud chcete sportovat, máte k dispozici hřiště, pět bazénů, golfový simulátor, fitness centrum, možnost zacvičit si pilates, jógu nebo spinning, případně také shuffleboard. Jako odměnu si pak naordinujte odpočinek ve wellness centru Canyon Ranch SpaClub, kde se můžete těšit na masáže a různé procedury.

Celebrity Silhouette

Celebrity Silhouette dopravuje též ze Southamptonu a cesta končí ve Fort Lauderdale na Floridě. Mezi zastávky, které vás na cestě potkají, patří přístav v Lisabonu, na Bermudách a na Bahamách. Cesta tedy může trvat třináct dní.

Loď pojme až 2886 cestujících a 1250 členů posádky. Opět můžete využít bohatý kulturní program pro děti i dospělé. K dispozici máte divadlo, kino, galerie a samozřejmě knihovnu.

Pro milovníky pohybu je možné navštívit diskotéky a bary s tanečním parketem. Připraveno je také multifunkční sportovní hřiště, dva bazény, minigolf, fitness centrum s lekcemi aerobicu, zumby, jógy nebo pilates.

Celebrity Silhouette
Celebrity Silhouette. Foto: HippoPx

Po sportovním odpoledni si můžete zajít odpočinout do wellness centra Canyon Ranch SpaClub, kde vám nabídnou širokou škálu různých masáží a procedur, saunu, vířivku nebo turecké parní lázně. Na palubě je umístěn kosmetický salón, kde si můžete dopřát manikúru, pedikúru nebo služby kadeřníka.

Na palubě si také pořídíte krásné snímky s pomocí profesionálního fotografa, dáte si výborné jídlo ve více než deseti restauracích nebo si užijete skvělé nápoje ve třinácti různých podnicích. Zajít můžete jak do molekulového či ledového baru, tak do luxusní vinotéky.

Zdroje: Autorský text + ceníky a brožury cestovních agentur


Autorka se věnuje psaní různorodých článků převážně ze zahraničních zdrojů, a to od roku 2022. Mezi její oblíbená témata patří netradiční historické události či neobvyklá místa.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Autorka se věnuje psaní různorodých článků převážně ze zahraničních zdrojů, a to od roku 2022. Mezi její oblíbená témata patří netradiční historické události či neobvyklá místa.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *