Dámský kufr
Ilustrační foto.

Chystáme-li se na víkendový pobyt, bude to chtít i kvalitní cestovní tašku nebo kufr. Na trhu jsou k mání nejrůznější typy dámským kufrů v různé cenové relaci. Na následujících řádcích vám tak pomůžeme s výběrem kufru pro ženy. Povíme si, jaká kritéria by měl dámský kufr na víkend splňovat a dle čeho se při jeho výběru řídit. Čtěte a inspirujte se!


Jakou velikost dámského kufru bude dobré zvolit na víkendový pobyt?

Dámský kufr může mít mnoho podob. Od malého příručního zavazadla, přes střední model, až po kufr o nadměrné velikosti. Na trhu jsou pak i stylové tašky na notebooky, které můžete omrknout např. i zde: https://www.eobuv.cz/doplnky/kozena-galanterie/tasky-na-notebooky.html. Jaký kousek tedy zvolit, aby se nám do něho vlezly všechny potřebné věci na víkendový pobyt? Nejdříve si musíme ujasnit, kam budeme cestovat. Jestli-že se chystáme do našich krajů, jistě si vystačíme s méně věcmi. Základem je vždy kvalitní uzavřená obuv, oblečení, spodní prádlo a kosmetika. Chybět pak nesmí ani ručníky. Tedy za předpokladu, že nám nebudou k dispozici v cílové destinaci. Všeobecně tedy platí, že si na víkendový pobyt vystačíme s kufrem střední velikosti. Ty bývají většinou označeny písmenem M. Jsou však i případy, kdy je na hotelu kosmetika a další nezbytnosti k dispozici a mohl by nám tak stačit jen menší kufr o velikosti S. Do takového kufru pak sbalíte ty nejzákladnější potřeby. Výhodou však je to, že si s sebou můžete vzít menší kufr např. i na palubu letadla a nemusíte jej tedy složitě odbavovat.

Dámský kufr
Ilustrační foto.

Jaké další parametry by měl mít dámský kufr pro ženy na víkendový výlet?

Velikost kufru bychom měli vyřešenou. To však není jediné kritérium, které by nás mělo zajímat. Dalším důležitým parametrem je i materiál, z kterého je dámský kufr vyrobený. Na výběr máme z nejrůznějších syntetických a přírodních materiálů. V posledních letech vítězí na plné čáře zejména modely z přírodní kůže. A není se zas až tak čemu divit. Kožené kufry mají hned několik výhod. Jsou velmi odolné a navíc i nepromokavé. Voděodolnost vašeho kufru pak můžete podpořit i správnou impregnací. Dále jsou pak kufry z přírodních materiálů i tzv. udržitelné. Udržitelný styl života podporují ty největší světové značky. Nemusíte tak mít strach, že by nebylo z čeho vybírat. Dámské kufry by pak měly mít i precizně zpracované detaily. Zaměřte se zejména na kvalitu zipů. Ty by se neměly rozjíždět a látka by se u nich neměla v žádném případě třepit. Dobré je i to, disponuje-li váš kufr praktickým zámkem. Vaše věci budou v bezpečí za každé situace.

Jaké barvy, vzory a motivy dámského kufru zvolit, abychom byly i při cestování trendy?

V neposlední řadě nás taky může zajímat design dámského cestovního kufru. I na cestách můžeme být přeci trendy! V letošní sezóně pofrčí zejména přírodní a pastelové odstíny barev. Pistáciový, tmavomodrý či oříškový odstín kufru tak bude tím správným řešením i pro vás. Na cestování je pak lepší, když se vyhneme vyloženě světlým barvám. Může se totiž stát, že si krémový či bílý kufr snadno umažeme. Stačí jej postavit omylem na nevhodné místo a je vymalováno. Proto dejte přednost tmavším odstínům barev. Také bude vhodné, vybavíme-li se čistící pěnou či gelem. Dámský kufr pak můžeme v rychlosti ošetřit i během našich cest.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *