Štrbské pleso
Štrbské pleso. Foto: Pixabay

Začalo jaro a je optimální čas naplánovat si své aktivity pro tento rok. Především letní dovolenou, ale i různé zážitkové výlety na pár dnů třeba po okolních státech Evropy.


Kam se vydat po Evropě? Určitě si nenechte ujít Slovensko

Slovensko máme za rohem, s perfektním spojením třeba i vlakem. Vyrazit si lze do Nízkých i Vysokých Tater, poznávat můžete Slovenský ráj i třeba i Oravu. Slovenská republika má nádhernou přírodu a velice lákavé a stylové je i ubytování na Slovensku. Najdete zde hypermoderní hotely i autentické ubytování. Kdo se rozhodně užít si Velký Rozsutec v blízkosti Vrátné, měl by si rozhodně rezervovat ubytování v Jánošíkově dvoře v Zázrivé. Hotely v Malej Fatre jsou pověstné svojí autenticitou. Lákají k turistice, cykloturistice, nabízí zajímavé památky i lidovou architekturu, v zimě pak kompletní vyžití, co se týče zimních sportů. Často se též pro dovolenou v této oblasti využívají hotely v Martině, anebo přímo v oblíbené Terchové.

Procestujte Slovensko od východu k západu či od jihu k severu

Naplánujte si na Slovensku aktivní dovolenou. Začněte třeba v hlavním městě Bratislavě a vydejte se na zříceninu hradu Devín. Probádejte jih Slovenska. Je ideální pro lehkou cykloturistiku a navštívit můžete i lázně ve Velkém Mederi. A pak vzhůru do hor!

Bratislava
Devín. Foto: Pixabay

Slovensko jsou hory, hory a zas hory!

Prochoďte slovenské hory skrz na skrz. V Žilinském kraji se nachází Malá Fatra. Její hřebeny projdete po vlastních za tři dny. Nevynechte Vrátnou dolinu, ani vrchol Rozsutec.


Vysoké Tatry si můžete užít z druhého nejvyššího vrchu Tater, z Lomnického štítu. Tam vás sveze lanovka. Pozor! Na ten nejvyšší vrchol, na Gerlach, budete potřebovat horského vůdce. Nádherné jsou i východní Tatry – Belianske Tatry, i když vstup do nich je z ochranářských důvodů omezen.

Nezapomeňte na Slovenský ráj. Vodopády, připravené lávky pro turisty, nádherné soutěsky, kaňony – to vše nabízí Prešovský kraj. Užívat si nebudete tentokrát nebeské výšky, ale spíše magické hloubky.

Poloniny jsou nádherný kraj na pomezí Slovenska, Ukrajiny a Polska. Je to kraj plný medvědů a panensky čisté přírody. Směle můžete Poloniny poznat jak ze slovenské, tak z polské strany. Pěší túry na nejvýchodnější části Slovenska bývají neopakovatelné a velice relaxační.

Také Pieninský národní park leží na pomezí Slovenska a Polska. Nachází se kolem řeky Dunajec a měří na délku pouhých 17 kilometrů. Nádherné meandry řeky však vytváří zcela unikátní krajinu, která je opět jako stvořená pro pěší turistiku.

Poloniny
Poloniny. Foto: Pixabay

Co ještě vidět na Slovensku?

Rozhodně jeskyně, kterých je tu, jak říkají Slováci, „neúrekom“. Zastavte se na bájném Čachtickém hradě, ale i na největším evropském hradě, na Spiši (Spišský hrad). Pompézním je též Oravský hrad. Za lidovou architekturou se vydejte do Čičman i Vlkolínce, který je dokonce památkou UNESCO. Stejně tak jako město Banská Štiavnica. Koupání si užijte v termálním komplexe v Bešeňové, v Tatralandii, nebo v některé z hojných a krásných vodných nádrží.

TIP: Jestliže plánujete dovolenou na Slovensku, ale i v jiné evropské destinaci, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *