Lyžování
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Když si většina lidí představí lyžování, automaticky se jim před očima objeví zasněžené svahy a chladné zimní dny. Avšak pro ty, kteří touží po zážitku lyžování i mimo tradiční zimní sezónu, existuje několik fascinujících destinací po celém světě, které nabízejí lyžování i během léta. Od vysokohorských středisek v Alpách až po unikátní indoor sjezdovky, tyto místa nabízejí nezapomenutelný zážitek pro nadšence zimních sportů i v horkých letních měsících.


1. Hintertux, Rakousko

Hintertux v rakouských Alpách je domovem jednoho z mála středisek na světě, které nabízí lyžování po celý rok. Jeho výhodou je přítomnost ledovce, který poskytuje stabilní sněhové podmínky i v letních měsících. Kromě lyžování si zde můžete užít krásné panoramatické výhledy a různé další letní aktivity v přírodním prostředí alpských vrcholů.

2. Whistler Blackcomb, Kanada

Whistler Blackcomb v Britské Kolumbii je známé jako jedno z nejlepších lyžařských středisek na světě. Avšak ani během letních měsíců nezůstává nečinné. Jeho lyžařská sezóna se prodlužuje díky ledovci Blackcomb, kde můžete zažít lyžování v polární atmosféře i v červenci.

3. Les Deux Alpes, Francie

Les Deux Alpes je dalším alpským střediskem, které nabízí možnost lyžování i během léta. Díky přítomnosti ledovce ve výšce nad 3000 metrů je tu sníh garantován i v letních měsících. Kromě toho je toto středisko oblíbené i pro své horské cyklistické trasy a turistické stezky.


4. Ski Dubai, Spojené arabské emiráty

Pro něco úplně jiného navštivte Ski Dubai – lyžařské středisko uprostřed pouště v Dubaji. I když je venku horko, v této sjezdovce si můžete užít zimní radovánky na 400 metrů dlouhé sjezdovce se sněhem po celý rok. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají exotický zážitek v kombinaci se zimními sporty.

5. Mount Hood, USA

Mount Hood v americkém státě Oregon je dalším místem, kde můžete vychutnat lyžování i během léta. S provozem v letních měsících je toto místo oblíbené mezi návštěvníky zdaleka i zblízka. Ledovec Palmer nabízí stabilní sněhové podmínky až do září, což umožňuje lyžování i během teplých letních dní.

Lyžařské vybavení

Při lyžování i mimo hlavní zimní sezónu je důležité mít vhodné vybavení, které zaručí bezpečnost a pohodlí na svahu. Některá lyžařská střediska poskytují půjčovny vybavení, ale pokud preferujete vlastní, nezapomeňte na následující položky: Vyberte si lyžařské boty dámské, pánské i dětské s vhodným stupněm tuhosti a pohodlí, abyste mohli efektivně ovládat lyže i v různých podmínkách. Zvolte lyže a vázání vhodné pro váš lyžařský styl a úroveň zručností. Při lyžování na ledovci mohou být vhodnější lyže určené pro tvrdý sníh. Nepodceňujte důležitost přilby a ochranné výstroje jako chrániče kolen a páteře, zejména při lyžování na ledovcích, kde padající teploty mohou zvýšit riziko zranění. Pánská, dámská i dětská lyžařská helma musí být vybrána s ohledem na dokonalou ochranu hlavy, podobně i lyžařská kukla a nákrčníky musí být po ruce při náhlých změnách počasí. Vybavte se také kvalitním oblečením vhodným pro lyžování, což znamená vrstvení oblečení a vynikající schopnost odolávat chladu, větru a vlhkosti.

Lyžování během letních měsíců není jen sen, ale skutečnost na těchto úžasných destinacích. Ať už preferujete alpská střediska v Evropě nebo exotické lyžování v poušti, možnosti jsou neomezené. Takže, pokud toužíte po zimních radovánkách i během léta, neváhejte a vyberte si jedno z těchto úžasných míst pro svou další lyžovačku.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *