Užovka obojková
Užovka obojková. Foto: Pixabay

Pražská zoologická zahrada byla v roce 2018 vyhlášena cestovatelským serverem TripAdvisor pátou nejoblíbenější zoo na světě a často je zařazována mezi tipy na výlety i na dalších světoznámých cestovatelských serverech. Na ploše více jak 60 hektarů žije 670 druhů a téměř 5 tisíc jedinců, což láká návštěvníky nejen z Česka, ale i ze světa. Unikátní zahrada se neustále vyvíjí, i proto je její popularita stále věhlasnější. Rok co rok představuje nové expozice a zážitky pro návštěvníky, a to již 90 let! Co nového vás v Zoo Praha čeká? Zde jsou naše tipy.


Noční výprava s termokamerou

Mezi zvířaty je řada nočních tvorů, kteří svoje úkryty opouštějí po setmění, tedy v době, kdy jsou brány zoo návštěvníkům zavřeny. Pokud se však přihlásíte na speciální noční prohlídku, můžete objevit svět lidskému zraku ukrytý. S vypůjčenou termokamerou proniknete do tajů nočního života tvorů, které jste možná ještě nikdy nespatřili.

Expozice českých hadů

I naše malá země se může pyšnit plejádou hadů. Nejsou sice tak velcí a jedovatí jako ti z džungle, za pozornost však rozhodně stojí. Z tohoto důvodu byla v letošním roce otevřena nová expozice, kterou najdete v Teráriu. Poznejte život užovky obojkové, užovky podplamaté, užovky hladké a zmije obecné z bezprostřední blízkosti.

Darwinův kráter

Unikátní expozice byla připravena v roce 2020 a zaměřuje se na australskou a tasmánskou faunu. Impaktní kráter stejného jména se totiž nachází na ostrově Tasmánie, která je unikátní svojí zvířenou. Můžete tak obdivovat slavné, ale téměř vyhynulé „tasmánské čerty“ a další tvory od protinožců. Hned vedle kráteru se nachází klokaní výběh.

Smaragdový papoušek

Kogna jižní, přezdívaný smaragdový papoušek, je od srpna novým obyvatelem expozice Jihoandského podhůří. Zoo Praha je tak jedinou zoologickou zahradou, kde lze společně pozorovat oba druhy kognů – kogny jižní a kogny dlouhozobé. Expozice je součástí Rákosova pavilonu, který byl otevřen v roce 2019.Pražská zoo je výletním cílem, kam se můžete opakovaně vracet a stále budete mít co objevovat. Ať už jsou to nové expozice nebo přírůstky, vždy si trasu procházky po zoo plánujte předem. Vzhledem k její velikosti se může jednat o výlet na celý den. Pomoci vám v tom může portál venkazdyden.cz, kde najdete i další tipy na výlety v Česku.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *