policie dodává pizzu
Foto: FB Sanford Police Department

V Americe je možné všechno, alespoň tak to vypadá podle události, která se stala začátkem srpna ve floridském městě Sanford. Malý Manny Beshara dostal hlad, tak vytočil tísňovou linku 911, kde sdělil své přání a policisté mu ještě ten večer doručili pizzu.


Tři důstojníci byli vysláni na kontrolu domu, odkud volalo dítě na tísňovou linku. Dětský hlas sdělil operátorce na druhém konci linky, že volá kvůli tomu, aby si objednal pizzu, protože má hlad. Policisté na místě našli dítě se starší sestrou. Ta jim řekla, že jsou oba v pořádku a bratříček musel popadnout telefon bez jejího vědomí.

Policisté se se situací vypořádali s nadhledem. Odešli, koupili velkou pizzu a osobně ji Mannymu doručili. Mannyho zároveň poučili o tom, jak linku 911 používat. Podle policejního oddělení v Sanfordu už teď chlapec chápe, že nemůže nechat důstojníky vyjít ven pro nic za nic. A aby to věděli i ostatní děti, rozhodli se policisté tuto událost zveřejnit na Facebooku.

Tím ale příběh neskončil. Malý Manny se rozhodl důstojníkům vrátit laskavost, a tak objednal pizzu již na správném čísle a osobně jim ji doručil.


A jak by dopadla objednávka pizzy na čísle 158? Asi by neměla tak „americký“ konec. Na bezdůvodné využití tísňové linky pamatuje i trestní zákoník a výše trestu se odvíjí od závažnosti situace. Volajícímu, který bezdůvodně nebo dokonce žertem na linku volá a blokuje tak opravdu naléhavé telefonáty, hrozí pokuta až 200 tisíc korun nebo až 5 let vězení.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts