cestovní pojištění

K moři, na hory nebo na nákupy? Cestování patří mezi nejoblíbenější kratochvíle, volné dny jsou jako stvořené pro objevování památek nebo zkoušení místních specialit. Fotky z dovolené nebo insta příspěvky samozřejmě nesmí chybět. I proto by všichni cestovatelé měli myslet na svou bezpečnost. A neplatí to jen pro platební karty, peníze a doklady, které je třeba mít neustále s sebou a nedopustit jejich zcizení. Stejně jako tyto náležitosti je naprostou nutností cestovní pojištění. Proč jej nezapomenout uzavřít i na krátké výjezdy? S čím pomůže a jaké možnosti nabízí?


Kartička pojišťovny není vše

V tuzemsku vás bez kartičky zdravotní pojišťovny neošetří. To samé platí za hranicemi, tato karta opravňuje na čerpání zdravotní péče rovněž v zahraničí, konkrétně v členských zemích EU, ve Švýcarsku nebo například v Srbsku nebo v Makedonii, ale jen v zařízeních zapojených do místního veřejného zdravotního systému a za stejných podmínek, jako mají zajištěnou péči místní občané. Ve skutečnosti může dojít k situaci, že v okolí žádné takové zařízení není k dispozici nebo jsou doplatky o poznání vyšší, než je běžné u nás. Z toho důvodu je vhodné uzavřít před odjezdem do zahraničí cestovní pojištění online.

Hospitalizace i paušál za pobyt v nemocnici

Cestovní pojištění pokrývá zejména lékařskou péči, přičemž se může jednat o akutní případy, při kterých je potřeba převoz sanitkou, hospitalizace, ošetření nebo nutná operace. Kromě toho zahrnuje úrazové pojištění a kryje náklady spojené s úrazem v zahraničí, například na horách, a to včetně trvalých následků nebo úmrtí. Při pobytu v nemocnici pak hradí denní sazbu až do výše 500 korun jako odškodné. Kvalitní cestovní pojištění, které lze sjednat zde, samozřejmě obsahuje také další možná připojištění včetně adrenalinových a extrémních sportů, protože standardní varianta se vztahuje pouze na běžné rekreační sportovní aktivity.

cestovní pojištění

Zubní ošetření, pojištění zavazadel i letový asistent

„Vždyť je to jen na víkend!“ Mnozí cestovatelé se odmítají na krátké výlety pojišťovat, odborníci radí ale nehazardovat se zdravím. Dokážete si představit, kolik stojí ošetření bolavých zubů o víkendu na soukromé klinice v Paříži nebo v Londýně? Zatímco pojištění stojí pár korun na den, návštěva dentisty jde do tisíců. Komplexní cestovní pojištění nadto pomůže i při ztrátě zavazadel nebo při zpoždění letu. Novinkou tohoto roku je i letový asistent, který poradí s nárokem na kompenzaci při zpožděném letu. Velmi užitečné je pak pojištění domácnosti během nepřítomnosti, které je součástí pojistky a kryje škody až do výše 150.000 korun.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *