semafor
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ministerstvo zahraničních věcí představilo takzvaný „semafor“ bezpečných zemí, který jednoduchým způsobem informuje o míře rizika nákazy novým koronavirem v jednotlivých evropských zemích Evropské unie a Schengenského prostroru. K zásadní změně došlo v pátek 5. června v poledne. Češi mohou nově bez větších omezení, testů nebo karantény vycestovat do Rakouska, Německa, Maďarska a na Slovensko.


Zelená barva na semaforu označuje bezpečné země, které epidemii zvládají. Přesto vláda doporučuje dbát zvýšené opatrnosti při cestách do těchto lokalit. Stejně tak je nutné se při cestách do zahraničí informovat o podmínkách vstupu, restrikcích a preventivních opatřeních dané země. Například Polsko, ačkoliv je zelené, má velmi přísné podmínky pro překročení hranic a turista se tam prakticky nemá možnost dostat. Naopak do oblíbeného Chorvatska dojedete bez větších komplikací. Stejně bezproblémově se můžete dostat do Švédska, ale při cestě zpět se nevyhnete předložení negativního testu na COVID-19 nebo dvoutýdenní karanténě.

Co barvy na semaforu znamenají

Zelená – nízké riziko nákazy
Oranžová – středně velké riziko nákazy
Červená – riziková země

Ministerstvo přesto doporučuje cestovat za hranice jen v nezbytných případech, a to zejména do zemí označených oranžově a červeně. Situace se může měnit každým dnem, a tak je nezbytné před každou cestou do zahraničí zkontrolovat podmínky vstupu do dané země.

semafor
Zdroj: MZV ČR


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *