Chiemsee
Foto: Chiemgau Tourismus e.V.

Pokud uvažujete o zajímavé dovolené, která by uspokojila všechny členy vaší rodiny zároveň, a to od těch aktivních až po ty, co si rádi vychutnají odpočinek na jednom místě, pak stojí za to uvažovat o dostupné oblasti německého Chiemgau. Není totiž nutné jezdit k moři, abyste si užili „moře vody“.


Bavorské moře na dosah

V blízkosti českých hranic v nádherném bavorském regionu se rozkládá jezero Chiemsee, často přezdívané Bavorské moře. Název není náhodný, jezero má rozlohu téměř 80 km² a hloubka dosahuje až 73,4 m. Čistou a průzračnou vodu má na svědomí hlavně přitékající řeka Tirolen Achen, jejíž tok prochází chráněnou oblastí a není tak znečišťován žádným chemickým ani jiným negativním vlivem. Ve vodě je tak možné pouhým okem zahlédnout plno různých ryb.

Celý bavorský region se může chlubit nádhernou a různorodou přírodou a kulisu tohoto místa navíc doplňují vrcholky alpských hor. O romantické východy i západy slunce zde rozhodně není nouze.

Ostrovy pro dámy i pro pány

Mezi největší turistická lákadla tohoto jezera patří především dva ostrovy. Větší z nich, nazývaný Herreninsel (Mužský nebo Pánský ostrov), je pojmenován podle mužského benediktinského kláštera. Hlavním prvkem ostrova je slavný zámek Ludvíka II., vystavěný ve stylu a touze překonat přepych francouzského zámku Versailles. I když těchto ambicí zcela nedosahuje, je přesto jedním z nejpůsobivějších zámků Bavorska. Za prohlídku rozhodně stojí i okolní zahrady.


Menší ostrov Fraueninsel (Ženský ostrov) patří převážně jeptiškám. Jeho dominantou je bílá, samostatně stojící zvonice a klášterní kostel. Jeptišky na ostrově provozují obchod s vlastními produkty, jako jsou různé bonbony, likéry, kosmetika a jiné drobnosti ruční výroby, které slouží převážně jako originální suvenýry.

Související:  Regensburg - jednodenní výlet nebo pohodový víkend v Bavorsku

Zábava na vodě i na kolejích

Na oba ostrovy se dostanete pohodlně díky pravidelné lodní dopravě, jejíž tradice sahá až do 19. století. Ta funguje po celém jezeře, propojuje tak přístavní města a je oblíbeným způsobem přepravy. Stejně zajímavou a originální atrakcí je také úzkokolejná železnice ve městě Prien. Původně sloužila k dopravě nejen osob, ale i zboží a pomáhala tak zásobovat přístavní město. Trasa vede od vlakového nádraží až k přístavu.

Pláže, hory, sport – vše na jednom místě

Jezero je obklopeno mnoha moderními hotely i kempy, ale ubytování se vyplatí hledat i v širším okolí v takzvaných Gasthofech. Pobyt zde je díky blízkosti českých hranic levnější alternativou dovolené u moře. Pláže kolem jezera jsou příjemné a upravené. Jezero vybízí k zapůjčení různých lodiček a šlapadel a užít si zde můžete mnoho vodních sportů, jako je moderní aquaboarding a podobně.

Kolem vodní plochy vede asi 70 km dlouhá cyklostezka, ale za prozkoumání stojí i širší oblast bavorského regionu, který se vyznačuje hlubokými údolími a úhlednými městečky, které jsou pro tuto oblast typické. Pokud nefandíte cyklistice, pak vyzkoušejte populární nordic walking po okolních kopcích a lesích. Turistické cesty jsou dobře značené a příroda zde je skutečně nádherná.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts