Dubaj
Burdž al-Arab. Foto: Pixabay

Uprostřed léta panují v Dubaji a na celém Arabském poloostrově doslova pekelná vedra, a tak do těchto končin míří jen ti nejotrlejší turisté. Od června do srpna nejsou výjimkou ani teploty atakující hranici 50 stupňů. Klimatizace se zde stala standardem a teplota mořské vody připomíná horké lázeňské koupele. Kdyby hoteliéři venkovní bazény neochlazovali, představovaly by smrtelnou past. Dubaj uprostřed léta proto přitahuje pouze milovníky extrémního horka nebo šetřílky, kteří využívají extra levné ceny za pobyt v této hypermoderní metropoli. Nejvhodnější dobou, kdy Dubaj navštívit, je podzim, a ten se kvapem blíží.


Období od konce září do do konce listopadu je pro turisty z mírného klimatického pásu ideální dobou, kdy cestovat do Dubaje. Horko vám bude ale i tak. Teplota se i v těchto měsících pohybuje na 30 stupních ve stínu a voda v moři je opravdu teplá. Zároveň se nemusíte obávat deště, který na podzim hrozí i v těch nejjižnějších evropských letoviscích. V Dubaji totiž skoro vůbec neprší, a když už déšť přijde, tak pouze během krátké „zimy“ od prosince do února. Od března je už zase horko, ale moře není tak prohřáté jako na podzim. Pokud plánujete dovolenou, kde bude hrát prim pobyt u moře, vyrazte do Dubaje na podzim. Jaro je pak dobrou volbou pro poznávání města.

Související:  Výprava za poznáním oáz v Západní poušti odhaluje méně známou část Egypta

A pokud se budete chtít v horku přece jen zchladit, navštivte největší dubajské nákupní centrum Mall of the Emirates. To je samozřejmě klimatizované, ostatně jako většina budov v Emirátech, ale také se pod jeho střechou skrývá jediný zimní areál v širokém okolí, kde je udržována konstantní teplota kolem nuly. Na třech kilometrech čtverečních si budete připadat jako v Alpách. A pokud vám nebude líto sáhnout hlouběji do kapsy, můžete se v areálu ubytovat v hotelovém pokoji, jehož interiér připomíná horskou chatku. Na to, že jste ve městě obklopeném pouští, rázem zapomenete.

Na poušť ale nezapomenete v srdci Dubaje, a to obzvlášť na podzim a v zimě, kdy je největší šance, že se setkáte s písečnou bouří. V takovém případě se hodí mít po ruce roušku. Písek je sice všudypřítomný po celý rok, ale při radovánkách v celoročně teplém moři to v podstatě nikomu nevadí.


A rada na závěr. Při plánování návštěvy Arabského poloostrova se řiďte podle toho, jaký typ dovolené plánujete. Pokud se rozhodnete pro léto, volte pouze pobytovou dovolenou u moře. Neplánujete-li jiné aktivity a nemáte-li zdravotní problémy, kterým vedra nenahrávají, užijete si poloprázdné pláže a doslova horké moře. Cestovat sem za sluncem a koupáním je ale možné od podzimu do května, kdy můžete zároveň poznávat život v této megalomanské metropoli.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts