senioři
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V dnešní době nabízejí cestovní kanceláře dovolené plné zážitků a lze říci, že se často jedná až o téměř adrenalinovou zábavu. Pokud už nepatříte mezi generaci, která by přes den skákala z útesu do moře a vydržela na baru až do rána, určitě budete rádi za tipy, kam vyrazit na odpočinkovou dovolenou. Kromě příjemné atmosféry tyto vybrané destinace vynikají také klidným mořem s dobrým přístupem do vody a možností ubytování nedaleko pláže. Letoviska nemusejí být samozřejmě inspirací jen pro seniory, pro něž jsou jako stvořená, ale i pro rodiny s malými dětmi nebo každého, kdo si chce užít pořádný relax.


Itálie – Kalábrie

Itálie je vyhlášená písečnými plážemi a dobrým přístupem do vody. Najdete zde mnoho destinací, které mají podmínky přizpůsobené potřebám seniorů. Hlavním problémem Itálie však bývají přeplněné pláže, které jsou typickým obrázkem Palmové riviéry.

Pokud hledáte více klidu, navštivte Kalábrii. Ubytování není daleko od pláží, voda je zde čistá a skvělá pro koupání. Na prostorném pobřeží se můžete slunit bez davů dalších turistů.

kalábrie
Kalábrie má prostorné pobřeží a turisté se sem nehrnou v davech. Foto: Pixabay

Španělsko – Mar Menor

Stejně jako Itálie, tak i Španělsko nabízí doslova na každém rohu hezkou pláž s dobrým přístupem k vodě. Mezi všemi místy však vyniká Mar Menor na pobřeží Costa Calida. Tato zátoka má díky hrázi od otevřeného moře opravdu klidné vody bez vln s pozvolným přístupem.


Destinace se proslavila léčivým bahnem s velkým množstvím solí a minerálů. Bahno má příznivý vliv na kožní problémy, revmatismus, artrózu i některé alergie. Můžete si jej nanést na kůži a užít si tak přírodních lázní. Léčivý je však i pouhý samotný vzduch nad lagunou, který navíc chrání proti UV paprskům.

Mar Menor
Klidná laguna a prostorná pláž u Mar Menor. Foto: Øyvind Holmstad, Wikimedia

Řecko – Nissaki

Řecko je skvělým místem pro odpočinkovou dovolenou. Letovisko Nissaki na ostrově Korfu, ale i další přilehlá místa, nabízí nejen vyhlášenou řeckou kuchyni, ale také překrásné azurově modré moře, které je díky mnohým zátokám obvykle velice klidné.

Pobřeží má jemný písek nebo kamínky a díky pozvolnému přístupu do vody můžete využít jakoukoliv z pláží. Vzdálenost od silnice je ideální v tom, že vás neruší projíždějící auta a zároveň je moře snadno dostupné. Nemusíte se tedy bát dlouhých cest k vodě v horku.

Korfu
Klidné vody kolem letoviska Nissaki. Foto: Pixabay

Chorvatsko – Mimice

Chorvatsko je neodmyslitelně spojené s rušným nočním životem a vlnami, které bičují skalnatá pobřeží. Pokud hledáte úplný opak a přesto chcete tuto dobře dojezdem i cenou dostupnou zemi navštívit, můžete vyrazit na jedno zajímavé místo.

Letovisko Mimice se nachází nedaleko od ostrova Brač. Pláže jsou zde pokryté kulatými oblázky. Na některých najdete stánky s občerstvením, na jiných odlehlejších zase dostatek soukromí. Romantické zátoky jsou klidné bez velkých vln a proudů, ideální pro koupání.

Mimice
Typické chorvatské pobřeží. Kolem letoviska Mimice je však o poznání klidněji. Foto: d.graso, Wikimedia

Thajsko – Ko Kood

Mnoho seniorů si chce dovolenou užít na maximum a to i v případě, že jim zdraví neumožňuje celý den běhat po památkách. Ti, kteří hledají nejen odpočinek, ale i unikátní a nezapomenutelné zážitky, mohou vyrazit mimo Evropu. Ideální lokalitou je Thajsko, zejména pak Ko Kood. V tomto tropickém ráji není příliš turistů. Nabízí nádherné čisté pláže s pískem, palmami a s pozvolným přístupem do vody, na jejich koncích se můžete ubytovat v tropických bungalovech.

Thajsko
Tropický ráj na první pohled. Ko Kood se nachází v rušném Thajsku, je zde ale klid. Foto: Pixabay


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts