Vodopád Kuang Si
Vodopád Kuang Si. Foto: Pixabay

Vodopád Kuang Si v jihoasijské zemi Laos je považován za jeden z nejkrásnějších přírodních úkazů na zemi. A to naprosto právem – tento třístupňový vodopád s překrásnými tyrkysovými vodami zasazený doprostřed tropické džungle je opravdu pastvou pro oči. S blížícím se prosincem navíc přichází ideální období na návštěvu tohoto místa.


Souznění vodní modři a zelení džungle

Blankytná voda zde padá z 50 metrů vysokého vodopádu do řady mělkých jezírek, ze kterých nakonec vtéká do řeky proudící divokou džunglí. Kromě krásy samotného vodopádu je to právě souznění vodní hladiny a zelené džungle, které vykresluje místní malebnou krajinu.

Za zmínku stojí také samotný vrchol vodopádu, na který vedou pěší stezky a který nabízí alespoň částečný únik od davů turistů. Na vrcholu vodopádu lze vidět poklidný potok tekoucí vody a samozřejmě také okouzlující les, který je plný všemožných exotických tvorů i rostlin. Cesta na vrchol trvá zhruba 20 minut, takže se nejedná o žádný příliš náročný výstup.

Související:  Vodopád věčného ohně v americkém Buffalu působí jako zázrak

Návštěva Kuang Si nabízí koupání v tyrkysové vodě i pikniky v džungli

Pravděpodobně tím nejzajímavějším zážitkem z Kuang Si bude plavání v tyrkysových přírodních bazénech. To je povoleno všude kromě několika málo bazénů označených cedulemi se zákazem vstupu. Oblíbené je také skákání do vody z houpacích lan rozvěšených po okolních stromech. A pokud vás trápí otázka, jak se uprostřed džungle převléknete do plavek, tak se nemusíte bát – poblíž vodopádu se nachází dřevěné převlékací budky.


Mnoho lidí si s sebou k vodopádu rádo bere také jídlo a pak si užívají pikniky hned vedle tyrkysově zbarvených vodních ploch. Přestože se poblíž nachází restaurace, obědu u tak krásného vodopádu se zcela jistě nevyrovná. Piknik navíc představuje skvělou možnost, jak si odpočinout uprostřed dobrodružných průzkumů okolí.

Nedaleko vodopádů se nachází také Záchranné centrum medvědů Tat Kuang Si, které je domovem spousty zachráněných asijských černých medvědů. O něco dál, přesto stále blízko vodopádu, je také Motýlí centrum Kuang Si, které je v podstatě zahradou plnou různých druhů motýlů. Obě centra určitě stojí za návštěvu, když už byste se rozhodli místní vodopád navštívit a byli jste tak poblíž.


Galerie:


Nejlepší doba na návštěvu a způsob dopravy na Kuang Si

Nejvhodnější doba na návštěvu vodopádu Kuang Si je období od prosince do dubna až května. Doporučujeme návštěvu ve všední dny, jelikož víkendy zde představují hlavní sezónu a u vodopádů se tak nachází spousty turistů. Možná je samozřejmě i návštěva od června do listopadu, nicméně v tomto období se zde vyskytují silné deště a turistika i koupání tak mohou být nebezpečné.

Existuje několik způsobů, jak se k vodopádu dostat. Jedním z nich je cesta sdíleným tuk-tukem, kterýou si můžete naplánovatcse skupinkou 6-7 lidí. Pak je tu také veřejný minivan, který má však pevně danou trasu, takže si nemůžete cestu naplánovat zcela podle sebe. A samozřejmě si lze také pronajmout tuk-tuk, minivan, nebo třeba motorku. Tato možnost nabízí největší dobrodružství, ale je samozřejmě také cenově nejnáročnější. Poměrně nově zde existuje také možnost hodinové plavby po řece lodí, která vás provede divokými horami a poklidným místním životem.

Místo, o kterém píšeme:Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *