Velký Meder
Velký Meder. Foto: Fojsinek, CC BY-SA 3.0, Wikimedia

Většina turistů si Slovensko spojuje s Tatrami nebo Bratislavou. Takový pohled je samozřejmě moc zjednodušený, asi tak jako kdyby si cizinci obrázek o naší republice udělali jen na základě návštěvy Krkonoš a Prahy. Slovensko je také daleko rozmanitější. Zajímavým regionem je jižní část této země, takzvané Podunajsko.


Termální ráj v nejteplejší části země

Jižní Slovensko je spjato s vodním živlem, který reprezentuje především veletok Dunaj, ale velkou roli zde hrají i termální prameny. Oblast je významným turistickým centrem díky řadě termálních koupališť. Léčivé prameny dokáží pomoci s drobnými obtížemi, ale turisté je vyhledávají hlavně pro možnost relaxace a odpočinku.

Podunajsko je také nejteplejší oblastí Slovenka. Obrovská Panonská nížina, která pokrývá téměř celé Maďarsko, dosahuje ve svých nejsevernějších částech také na Slovensko a formuje i klima na jižní Moravě. Slunce zde v létě doslova pálí a teplý vzduch, který je přiváděn z Balkánu a ze Středomoří, dělá z jižního Slovenska skutečný až téměř tropický ráj.

Související:  Do Bratislavy za památkami, nakupováním i zábavou

Hledáte-li odpočinek a relaxaci, mezi nejoblíbenější lokality patří Štúrovo s krásným koupalištěm Vadaš, termální koupaliště Podhájská, jemuž se také někdy říká „slovenské Mrtvé moře“. Oblíbené je také ubytování ve Velkém Mederu, kde si můžete po celý rok užívat vodní radovánky v obrovském komplexu bazénů s vodou z termálních pramenů. V létě pak nesmíte minout Sluneční jezera v Senci, kde se nachází akvapark, ale také půjčovna šlapadel a další tradiční letní lákadla.


Tipy na další aktivity

Vzhledem k rovinatému terénu mají jih Slovenska rádi cyklisté. Oblast je cyklostezkami protkaná a na kole můžete vyrazit klidně i za hranice třeba až do Vídně nebo Budapešti. Na své si také přijdou rybáři nebo milovníci vodní plavby a všeho, co k lodní dopravě patří. Turisté vyhledávají především výlety na parnících.

Jižní Slovensko je na dosah ruky. Navštivte jej společně s Bratislavou, zajeďte do Vídně nebo Budapešti a užijte si krásu tohoto rovinatého a teplého regionu. Přitom se budete stále cítit jako doma.

Místo, o kterém píšeme:Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *