costa brava
Foto: Pixabay

Costa Brava, v překladu Divoké pobřeží, představuje velmi atraktivní turistickou destinaci, která se nachází v nejsevernější části španělského středomořského pobřeží v Katalánsku. Jedná se o turisty hojně navštěvovanou oblast, kde si na své přijdou milovníci historie, přírody i slunění u moře. Costa Brava je 220 km dlouhé pobřeží, jež se táhne podél břehů Baleárského moře a končí v místě, kde se střetává s francouzskými hranicemi. Čisté písčité pláže tu kontrastují s příkrými skalnatými útesy a vytváří tak nádherné přírodní scenérie.


Přímořské městečko Blanes je bránou do Costa Brava

Nejdelší pláže se nacházejí ve městečku Blanes, které se rozprostírá okolo nádherného písečného zhruba čtyřkilometrového zálivu. Přírodní zajímavostí je skalnatý útes Sa Palomera, jenž rozděluje městské pláže do dvou úseků. Milovníci historie bezesporu ocení velmi dobře zachovalý historický střed městečka a příznivci přírody mohou navštívit některou ze dvou botanických zahrad s tropickými rostlinami. Noční život si lze náležitě užít v některém z místních barů, restaurací či diskoték.

Za romantikou do Tossa De Mar

Pro trávení líbánek lze jen doporučit romantické letovisko Tossa De Mar, jehož počátky sahají až do doby antiky. Navštívit lze v této souvislosti výjimečně zachovalé pozůstatky římské vily Els Ametllers. Procházku typickými úzkými uličkami mezi starými kamennými domy je možné zakončit při zapadajícím slunci výhledem na město, pláž i desítky menších zálivů. Jedná se o ideální místo pro lidi, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou, protože noční život tu není tak bohatý jako v jiných letoviscích Costa Brava.

Související:  Poznáváme Andalusii: Córdoba je perlou jihu Španělska

Ve Figueres se lze poklonit Salvadoru Dalímu

Málokdo tuší, že Costa Brava, konkrétně městečko Figueres, bylo rodištěm slavného surrealistického malíře Salvadora Dalího. Navštívit tu lze jeho muzeum, které rozhodně již svou vnější podobou odkazuje k jeho mistrovským dílům. Jedná se o sytě červenou pevnost, kterou doplňují různé bizarní prvky od obřích vajec na římsách po středověkou stráž, jež má bagety na hlavě. Ozdobou stavby je potom obří skleněná kupole, která se klene nad jevištěm dřívějšího divadla, pod nímž v kryptě odpočívá tento legendární malíř.


Typický jídelníček sestává z mořských plodů i zvěřiny

Costa Brava uspokojí i mlsné jazýčky vyznavačů gastronomie. Má totiž dlouhou rybářskou tradici a nabídka plodů moře je díky tomu skutečně velmi bohatá. Sahá od sardinek až po obří humry a kraby. Jestliže někdo tento typ stravy zrovna neupřednostňuje, možná ho potěší velký výběr zvěřiny, kterou lze zapít místním vínem.

Galerie:Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Similar Posts