Národní park Serengeti
Národní park Serengeti. Foto: Unsplash

Jestliže oslovíte různé lidi s otázkou, jaké místo by v životě chtěli alespoň jednou navštívit, národní park Serengeti bude s vysokou pravděpodobností mezi často zmiňovanými cíli. Je to pochopitelné, protože tato perla Tanzanie bývá nadšenými turisty často označována za osmý div světa. Na následujících řádcích se můžete přesvědčit o tom, že si národní park Serengeti zasloužil toto vzletné přízvisko plným právem.


Nekonečné planiny od roku 1981 chrání UNESCO

Národní park Serengeti se může chlubit hned několika nej. V Tanzanii je nejstarší a největší. Založen byl již roku 1951 a rozlohu má 14 763 km2, což je pro představu přibližně polovina Belgie. Jeho název je odvozen od masajského slova serengit, které je možné přeložit jako nekonečné planiny. Serengeti je právem od roku 1981 zapsán na seznam přírodních památek UNESCO.

Související:  Afrika se v budoucnu rozdělí na dvě části

Atraktivita různých částí Serengeti se mění podle ročních období

Turisté, kteří se rozhodnou park navštívit, by vždy měli dobře zvážit roční období, v němž se rozhodnou do Afriky cestovat. Právě na něm a takzvané velké migraci, která v parku probíhá, totiž závisí, jestli budou se svými zážitky spokojeni. Severní část Serengeti tvoří zvlněná krajina s akáciovými lesy. Zvířata zde migrují od července do září a od listopadu do prosince. Jižní část Serengeti má podobu travnatých plání, přičemž nejvíce zvířat je zde od ledna do dubna. Konečně centrální část je turisticky nejatraktivnější, skládá se ze zalesněných údolí a savany kolem přítoků řeky Grumeti. Zvířata sem doputují v dubnu. Právě podle velké migrace by si měl zkušený turista sestavit svůj itinerář.

Návštěvě Serengeti se nemůže rovnat prohlídka žádné zoologické zahrady na světě. V národním parku žijí pasoucí se zvířata i predátoři. Z pasoucích zvířat jsou to mimo jiné pakoně, buvoli, zebry a různé druhy antilop. Zálusk si na ně dělají lvi, gepardi, levharti, hyeny, šakali, krokodýli a řada dalších. Mezi obyvatele patří i více než 500 druhů ptactva.Místo, o kterém píšeme:


Život v Serengeti se odehrává v souladu s velkou migrací

Velká migrace viděná na vlastní oči patří mezi jedinečné zážitky, které člověku ulpí v paměti na celý život. Statisíce zvířat různých druhů se po nekonečných pláních národního parku pohybují ve vlnách a připomínají velké živé housenky. Cílem jejich pohybu je vždy voda a čerstvá tráva na pastvinách. Toto jedinečné přírodní divadlo se na různých místech národního parku Serengeti každoročně cyklicky opakuje.

Masajové nebyli první

Přestože průvodci turistů zpravidla bývají Masajové a název národního parku je odvozen z jejich jazyka, bylo by chybou považovat je za původní obyvatele tohoto jedinečného území. Těmi byli příslušníci křováckého kmene Hadza, s nimiž se je možné ještě v současnosti vydat na dobrodružnou výpravu v okolí jezera Eyasi, kde žijí. Tento výlet patří mezi největší turistická lákadla.

Galerie:Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *