Ostrov Capri
Ostrov Capri. Foto: Unsplash

Ostrov v Tyrhénském moři, jenž se někdy honosí přezdívkou modrý ostrov, se jako jediný z mnoha v okolí může chlubit tím, že nevznikl sopečnou činností, ale odtržením od Sorrentského poloostrova. Skládá se ze dvou částí – Capri a Anacapri, přičemž druhé jmenované město se nachází ve vyšší části ostrova. Spojení mezi Capri a Anacapri zajišťují slavné Fénické schody. Capri je po celém světě znám svojí krásou a jedinečností, takže se nelze divit tomu, že zde svou dovolenou s oblibou tráví lidé z vyšších vrstev společnosti.


Největším lákadlem Capri je Modrá jeskyně

Je lhostejné, do jaké společenské vrstvy patříte, pokud zavítáte na Capri, je povinností navštívit jedinečnou Modrou jeskyni, jež je největší turistickou atrakcí ostrova. Cestovatelé, kteří chtějí tuto jeskyni přístupnou jen z moře navštívit, musí přesednout do malých loděk. Vchod má totiž výšku necelý metr nad hladinou moře, takže člověk se bez pořádného přikrčení v loďce nemá šanci dovnitř dostat.

Související:  Kus sicilského pobřeží připomíná Antarktidu

Modrá jeskyně má na délku několik desítek metrů a světlo sem proniká pouze průduchy pod vodní hladinou. Tak vzniká jedinečná tajemná atmosféra, kvůli které lidé ještě před několika desítkami let odmítali jeskyni navštěvovat, protože podle nich byla sídlem mořských panen a nymf.

Velký skandál kdysi způsobila topmodelka Heidi Klum, která se zde se svým novomanželem Tomem vykoupala. Takové chování je pokutováno částkou 6 tisíc eur, takže zde se jedná o kratochvíli skutečně jen pro bohaté.


První celebritou na ostrově byl císař Tiberius

Capri bylo vyhledávaným cílem celebrit již v dávné minulosti, když zde velké množství času trávil mimo jiné císař Tiberius. Dokonce si na skalách s výhledem na Neapolský záliv nechal vybudovat veliké sídlo, jehož pozůstatky Villa Jovis mohou turisté, kteří na ostrov zavítají, obdivovat dodnes. V souvislosti s císařem je pro ně patrně nejatraktivnější místo označované jako Tiberiův skok, odkud měli být údajně do mořských vln shazováni nešťastníci, kteří se z nějakého důvodu císaři znelíbili.

Související:  Italské mafiánské skupiny. Která je největší, nejbrutálnější a kdo už je za zenitem?

Kdo nebyl na Capri na dovolené, ten jako by nebyl

Vyjmenovat světové celebrity, které zavítaly na Capri na dovolenou, by bylo takřka nadlidským úkolem. S jistou dávkou nadsázky by možná bylo snazší vyjmenovat ty, které zde nebyly. Svou dovolenou zde i opakovaně strávili třeba Hugh Jackman, Gwyneth Paltrow, Kate Moss, Eva Longoria, Mariah Carey, Kourtney Kardashian nebo Katy Perry. V sezoně je Capri i díky své malé rozloze patrně místem s nejvyšším výskytem celebrit na metr čtvereční.

Dovolená na Capri peněženku pořádně provětrá

Turisté, kteří na Capri zavítají, by se měli připravit na skutečnost, že na tomto snovém místě odtrženém od reality, kde v poklidu tráví v luxusních vilách skryty před zraky zvídavých bulvárních novinářů dovolenou ty největší celebrity, levně nebude. Je možné zde navštívit luxusní restaurace, butiky světoznámých značek a svůj protějšek lze překvapit luxusními drahými kameny zdobenými hodinkami Capri Watch, které nikde jinde není možné sehnat.

Galerie:

Místo, o kterém píšeme:Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *