pěší turistika
Foto: Kuznetcov Konstantin / Shutterstock.com

Jaký typ dovolené upřednostňujete? Povalujete se rádi u bazénu a na pláži? Rádi se procházíte starobylými uličkami historických měst? Nebo vás spíše lákají hory a divoké řeky? V tom případě je tomto článek určen přímo vám.


Nejprve se na chvilku zastavme u pojmu aktivní dovolená. Ten totiž někomu může připadat jako protimluv. Je vůbec možné odpočívat aktivně? Samozřejmě, že ano. Neodpočíváte lenošením, nýbrž aktivním sportem.

Odpočívejte aktivně

Řeč je o cykloturistice, in-line skatingu, turistice, trekingu, vysokohorské turistice, raftingu, vodní turistice atd. Možnosti zkrátka jsou nepřeberné. Právě relaxace sportem patří mezi ty nejvíce účinné. Proto přibývají cestovní kanceláře, které se na tento typ dovolených specializují. Jednou z nich je například cestovní kancelář Smart Travel specializující se na zájezdy za raftingem a cykloturistikou.

Klid v peřejích

Už jste vyzkoušeli rafting? Pokud ne, tak byste tak měli co nejdříve učinit. Jakmile si totiž tento sport provozovaný na nafukovacím vodním raftu vyzkoušíte, je reálné, že mu zcela propadnete. Zmíněná cestovní kancelář Smart Travel momentálně má ve své nabídce 16 zájezdů za raftingem. Z raftu můžete poznat třeba Norsko.


Konkrétně z řeky Sjoa v podhůří Jotunheimen nedaleko městečka Heidal.

raft
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Nejkrásnější vodácká řeka v Rakousku

Naprosto nezapomenutelným zážitkem ale je i sjíždění řeky Salza v Rakousku, která se řadí mezi mezi nejkrásnější evropské vodácké řeky. S průzračnou vodou a překrásnými peřejemi, které hned tak něco nepřebije. Ubytování je možné buď ve stanech, hostelu, chatce, prázdninovém domě či penzionu. Všechny srpnové termíny už jsou bohužel obsazené, ale budete-li moci vyrazit v září, máte ještě šanci.

Relax na kole

Velké oblibě se ale těší také cykloturistika. Na kole se můžete projet třeba ze švýcarského Svatého Mořice přes Merano až do Bolzana. Obdivovat ze sedla jízdního kola budete moci krásnou horskou přírodu, romantické hrady, voňavé ovocné sady i kouzelná středověká městečka. Projet se ale můžete i severním Maďarskem, ostrovem Elba, okolo jezera Lago di Garda a spoustou dalších míst, která se vám zcela jistě zapíší do paměti.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *