kryptoměna
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ve světě internetu a moderních technologií číhá spousta nebezpečí, tato skutečnost se pochopitelně nevyhýbá ani kryptoměnám. Stačí zvolit špatný způsob úschovy digitální měny, či jenom chvilková nepozornost, a vaše virtuální jmění se může v mžiku rozplynout. Avšak není potřeba se příliš obávat, pokud totiž budete zodpovědní a budete dodržovat bezpečnostní rady, tak riziko ztráty kryptoměny bude prakticky nulové.


Držitelé kryptoměn obvykle mívají největší strach z hackerských útoků, avšak ty nejsou jediným hrozícím nebezpečím. O kryptoměnu totiž můžete přijít i kvůli tomu, že zkrachuje provozovatel webu, na němž máte kryptoměnu uschovánu, případně kryptoměnový projekt, do nějž jste vložili své prostředky. Pro příklad nemusíme chodit vůbec daleko do minulosti, stačí uvést názvy krypto společností jako jsou Celsius Network či Voyager Digital, které nedávno vyhlásily bankrot.

Jak co možná nejlépe zabezpečit kryptoměnu?

Základem dobrého zabezpečení kryptoměny je vlastnit soukromý klíč ke své kryptoměnové adrese a mít jej bezpečně uložen. Pakliže byste jej totiž zanechali ve vlastnictví společnosti, jež spravuje vaše prostředky, tak by jejich skutečným fyzickým vlastníkem byla právě ona společnost, nikoliv vy. Navíc v případě krachu by byly prostředky využity primárně ke splacení dluhů investorům, takže na vás by se pravděpodobně už ani řada nedostala.

Pokud tedy nechcete přijít o svou kryptoměnu, tak nejlépe uděláte pořízením hardwarové peněženky, v níž si lze bezpečně uchovávat soukromé klíče. Na trhu je celá řada HW peněženek, avšak jakožto ta nejlepší volba se nám jednoznačně jeví kryptoměnová peněženka Mitilena. Její výhoda spočívá v širokém množství podporovaných kryptoměn (kolem 4 000) a skutečnosti, že transakce dokáže podepisovat offline, což snižuje riziko napadení hackery a zároveň ještě zvyšuje anonymitu. Offline si lze dokonce vygenerovat i adresu peněženky a heslo k ní (privátní klíč).



Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Komentáře (1):

  1. Dobrý den potřebovala bych radu mám zisk bitcoinu v peněžence ale nechtějí mi to poslat pořád chtějí abych jim poslala 30000 že to mám uzamkle jde s tím prosím něco dělat dekuji chtěly at si stáhnu coinmarket jde to z toho poslat na bankovni ucet ?dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *