telefon
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V roce 2008 došlo v americkém městě Chatsworth k tragické vlakové nehodě, při které zemřelo 25 lidí a dalších 135 lidí bylo zraněno. Jedním z pasažérů vlaku byl muž jménem Charles E. Peck, který jel na pracovní pohovor. Na ten se kvůli nehodě už nikdy nedostavil. Byl totiž jednou z osob, které při ní zemřely. Po své smrti však zvládl ještě 35krát zavolat svým blízkým.


Nový začátek

Charles E. Peck zrovna zažíval jedno z lepších období svého života. Po rozvodu se opět zamiloval a zasnoubil se ženou jménem Andrea. Jelikož ale bydleli daleko od sebe, Charles se rozhodl, že se přestěhuje za Andreou do Kalifornie, aby mohli konečně začít plánovat svatbu.

Proto, když se mu naskytla příležitost pracovat na letišti v Los Angeles, neváhal a rozhodl se dostavit na pohovor. Měl by práci blízko svého nového domova u snoubenky a brzy by se tak mohli po dlouhých 7 měsících zasnoubení konečně vzít. Byl by to skvělý začátek nového života.


Ten ale bohužel nenastal. Charles E. Peck nastoupil do vlaku, který ho měl na pracovní pohovor odvést, avšak už z něj nikdy nevystoupil.

Tragická nehoda

Řidič vlaku Robert Sanchez, který byl v tu dobu zodpovědný za životy 225 pasažérů, zkrátka nedával zrovna pozor. Při řízení psal zprávu na mobilu a nevšiml si tak červeného světla na semaforu. Vlak vjel na kolej, po které jel v protisměru nákladní vlak a oba vlaky se tak nevyhnutelně srazily. Plno lidí včetně Charlese E. Pecka okamžitě zemřelo.

Andrea byla zrovna na cestě na nádraží, aby svého snoubence vyzvedla, když se z rádia dozvěděla o nehodě. Nejdřív měla přirozeně strach, poté však začala přijímat od svého snoubence telefonáty. Charles v nich nic neříkal, byl slyšet spíše jen statický šum, avšak Andree to dodávalo naději, že je naživu, jen příliš zraněný, aby mohl mluvit.

Související:  Kam zmizel Lars Mittank? Případ nejznámějšího pohřešovaného turisty je už roky plný otazníků

Andrea nebyla jediná, kdo podobné telefonáty od Charlese obdržel. Muž volal také své matce a dalším lidem, kteří mu byli nejbližší. Celkem kontaktoval své blízké 35krát. Když se však pokusili zavolat oni jemu, dostali se pouze do hlasové schránky.

Hasiči a policie díky sledování signálu z Peckova telefonu muže nakonec našli. A právě tehdy to začalo být zvláštní. Charlesovo tělo bylo prý v takovém stavu, že nemohl srážku v žádném případě přežít. Musel zemřít ihned při nárazu. Jak tedy mohl svým blízkým volat?

Záhadné telefonáty

Podivná byla také skutečnost, že když záchranáři Charlese našli, vůbec u sebe mobilní telefon neměl. Když však policie dokázala muže pomocí signálu z mobilu vyhledat, tak ho u sebe přece mít musel. Kam se telefon poděl a jak muž dokázal svým blízkým volat, se nikdy nevysvětlilo.

Existují samozřejmě různé teorie. Mobilní telefon se mohl jednoduše porouchat. Avšak kdyby tomu tak bylo, vytáčel by všechny lidi z Charlesových širších kontaktů, nejen jeho nejbližší.

Někdo věří, že telefonáty měl na svědomí prostě nějaký vtipálek. I tato teorie má však mezery. Kromě Andrey totiž údajně nikdo nevěděl, že se Charles ve vlaku nachází. A vůbec – jak by pak mohla policie pomocí signálu najít mužovo tělo, kdyby u sebe měl mobil někdo jiný?

To jsou otázky, na které nejspíš nikdy nedostaneme odpověď. Možná se chtěl Charles po své smrti zkrátka rozloučit a tak našel způsob, jak své blízké kontaktovat ze záhrobí.Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *