útěk
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Výprava německých turistů do bulharského letoviska Zlaté písky měla být bezstarostnou dovolenou. Na místo toho se proměnila v noční můru přetrvávají dodnes. Jeden z cestovatelů, osmadvacetiletý Lars Mittank, zmizel 8. července poblíž letiště ve Varně a už nebyl nikdy nalezen. Jeho poslední známé okamžiky zachytila bezpečnostní kamera.


Měla to být dovolená jako každá jiná

Měla to být typická dovolená, kterých mladí lidé podnikají tisíce. Parta se vypraví k moři, kde si užívá života. Poté se vrátí ke svými studiím či zaměstnáním. Jenže tady bylo něco jinak. Zpočátku vše probíhalo jako každá jiná dovolená. Vše se změnilo, když Mittank s partou svých berlínských spolužáků popíjel v místním baru. Ten večer se zapojil do ostré konverzace se čtyřmi muži, které potkal. Tématem byl fotbal a ústní výměna názorů se rychle proměnila ve rvačku. Mittank vyvázl s poraněnou čelistí a prasklým ušním bubínkem.

Související:  Záhadná neznámá. Od smrti ženy v norském Isdalenu uplynulo téměř 50 let

Druhý den vyhledal lékaře, který mu předepsal antibiotika a doporučil odložení letu, dokud se ucho trochu nezahojí. Přátelé se nabídli, že si dovolenou prodlouží a zůstanou po celou dobu s ním. Mladý muž nabídku odmítl a ubytoval se v levném hotelu poblíž pláže. Podle pozdějších výpovědí se Mittank na hotelu choval podivně, opouštěl ubytování v noci na dlouhé hodiny a kamery jej dokonce zachytily, jak se schovává v hotelu. V posledním telefonickém hovoru šeptal matce, že se jej někdo snaží okrást a možná i zabít.

8. července 2014 se Mittank sešel na letišti s lékařem, který konstatoval, že je schopen letu. Mittank ale najednou vykřikl, že nechce zemřít a musí zmizet. Upustil své věci na podlahu, ale do letadla nezamířil. Jeho cílem byl nedaleký les. V tu chvíli byl spatřen naposledy. Poslední záběry, na kterých je jistojistě Lars Mittank, si můžete prohlédnout na záznamu z letištních kamer.


Video se rychle po incidentu rozšířilo prostřednictvím sociálních sítí prakticky do celého světa. Po muži jako by se propadla zem. Přestože o případu věděly miliony lidí, Mittank nebyl nikdy nalezen. Prakticky o jeho zmizení nevíme o nic víc, než v červenci 2014.

Možné scénáře zmizení Larse Mittanka

Mladý muž podle všeho netrpěl žádnou duševní poruchou, přesto se s touto verzí pracuje. Především na sociálních sítích se objevily fámy, že zmizelý začal nový život. Jenže k této teorii nesedí několik skutečností. Mittank si u sebe nenechal žádné věci, vše včetně dokladů zůstalo na letišti. Navíc podle matky i přátel nežil vůbec špatný život.

Jiná teorie se zaobírá možností, že byl mladík zapleten v nějaké nelegální činnosti. Mohlo se jednat o obchod s drogami. Tato teorie by sice vysvětlovala, proč nebylo nikdy nalezeno jeho tělo, ale důkazy, které by ji podpořily, neexistují. Mittank však mohl být skutečně zabit. Své matce přece řekl své obavy do telefonu. Možná jej našli muži, se kterými měl potyčku v baru. Pokud ano, mohlo by to vysvětlovat jeho útěk z letiště. Zde ale také zůstává mnoho otazníků.

Lars Mittank
Lars Mittank v roce 2013. Zdroj: Volné dílo, Wikimedia

Poslední zvažovanou teorií jsou drogy. Byl pod jejich vlivem? Antibiotikum, které mu bylo předepsáno k léčbě prasklého bubínku, může údajně v kombinaci s jinou látkou vést k narušení psychiky. Případně i samotné léky mohly vyvolat nežádoucí účinek, kterým je akutní psychóza. Byla by to nešťastná souhra náhod, ale nelze vyloučit ani tuto možnost. Nicméně této teorii opět nenahrává absence těla.

Nejznámější pohřešovaný turista

Lars Mittank je navzdory mnohaletému vyšetřování stále pohřešovaný. Čas od času se německé nebo bulharské kriminálce někdo ozve, že jej zaručeně viděl. Jeho matka se v průběhu let objevila v mnoha televizních pořadech, kde na případ nezvěstného syna upozorňovala. Vše bylo marné. Mittank tak zůstává nejznámějším pohřešovaným turistou.

Zdroje: YouTube@Unusual Things; allthatsinteresting.comPřidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *