Mapa zemí podle míry rizika nákazy. Zdroj: mzcr.cz
Mapa zemí podle míry rizika nákazy. Zdroj: mzcr.cz

Aktualizováno: Cestování na dovolenou do Chorvatska po vlastní ose je po celé letošní léto celkem bezproblémové. Turisté mířící na Jadran vlastním vozem mohou tranzitními zeměmi projíždět bez povinnosti předkládání potvrzení o očkování, prodělání nemoci či negativního testu. To se změní od 29. srpna 2021 a dotkne se osob projíždějících přes Slovinsko.


Tranzit přes Slovinsko je do 28. srpna 2021 možný bez dokládání výše uvedených dokumentů, a to v případě, že cesta nepotrvá déle než 12 hodin. Podle Velvyslanectví České republiky v Lublani bude od 29. srpna 2021 možné Slovinskem projíždět pouze po předložení některého z níže uvedených potvrzení, a to i v případě cesty zpět z dovolené. Toto opatření se nejvíce dotýká turistů v Chorvatsku, kteří nedisponují potvrzením o očkování nebo prodělání nemoci covid-19.

Co se tedy mění? Dotčení turisté vracející se z Chorvatska musí před odjezdem absolvovat antigenní nebo PCR test a v případě negativního výsledku jej předložit při vstupu do Slovinska. Pozitivní výsledek samozřejmě znamená karanténu. Testovat se lze v Chorvatsku obvykle za 100 kun na osobu.

Pro cestu do Chorvatska platí stále doporučení vyplnit před cestou formulář Enter Croatia a mít některé z potvrzení o bezinfekčnosti (očkování, potvrzení o prodělání nemoci, negativní antigenní test ne starší než 48 hodin nebo PCR test ne starší než 72 hodin). Při návratu do Česka je nutné vyplnit příjezdový formulář a pokud nejste očkováni, či jste nemoc v poslední době neprodělali, absolvovat test.Aktualizace: Slovinská vláda původně prodloužila výjimku z předkládání dokladu o bezinfekčnosti pro účely tranzitu už od 23. 8. 2021. Nyní výjimku opět posunuje.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Komentáře (3):

  1. Zakomplexovane Slovinsko,zbytečný stát na mapě světa

  2. Fasizujici Slovinsko naprosto zbytečný stát na mapě světa, chce upozornit na svoji důležitost zcela nesmyslným krokem aby na sebe po sezóně lehce upozornil. Trotlove jakým neni rovno

  3. Hlavně bacha aby lidi před nynějším vyhlazováním nezdrhli do zakázanýho Ruska…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *