Tunisko
Foto: Pixabay

Chorvatsko, Bulharsko a podobné evropské dovolenkové destinace pomalu, ale jistě končí sezonu. To však neznamená, že je nám moře zapovězeno. Jen je třeba vycestovat o něco dál. Thajsko, Kuba, Mexiko a další místa, vzdálená více než deset hodin letu, jsou celoroční možností. Ale i ten, pro koho je tato délka letu nepřekonatelné omezení, má ještě čas užít si tepla a sluníčka. Třemi slovy: hurá do Afriky.


V Africe za dvě a půl hodiny

Přijatelnou alternativou je Tunisko, republika ležící na severovýchodě afrického kontinentu. Délka letu je přesně v půli mezi dvěma a třemi hodinami, což je snesitelné i pro ty, kteří létání nepřišli na chuť.

Turismus je pro Tunisko hlavním zdrojem příjmů a od toho se odvíjí i kvalita služeb. Samozřejmě nelze hovořit globálně, každopádně ten, kdo si dá práci a dohledá recenze vybíraných variant, má velkou šanci najít si dovolenou snů.

Místní pohostinství je na vysoké úrovni. Ubytování, stravování, animační programy i profesionalita a ochota personálu bývají s evropskými destinacemi často nesrovnatelné.


Související:  Výprava za poznáním oáz v Západní poušti odhaluje méně známou část Egypta

Bezpečnost na prvním místě

Ano, Tunisko je země vyznávající především islámskou víru. V živé paměti mohou mít mnozí nešťastný incident z roku 2015, kdy během útoku zemřelo několik desítek lidí. Tuniská vláda však v reakci na tuto událost obratem zpřísnila svoji legislativu a učinila veškerá možná opatření pro to, aby bylo bezpečí turistů plně podpořeno.

Jak se říká: „Stát se může cokoli kdekoli“, nelze proto hovořit s absolutní jistotou. Přesto je však místní zabezpečení patrné na každém kroku. Hotely disponují ochrankou, lidé i vozidla mířící do komplexu jsou kontrolováni, hotelové prostory jsou ohrazeny a individuální vycházení turistů mimo tento chráněný prostor je z bezpečnostních důvodů zakázáno. Na vyžádání však management hotelu ochotně zajistí taxi, průvodce i organizovaný výlet či adrenalinový zážitek, coby placený nadstandard. Naopak standardně se hotely snaží toto „omezení pohybu“ vynahradit službami uvnitř svých komplexů. V zařízeních tak najdete kadeřnictví, masáže, wellness, obchody se suvenýry, luxusní a pohodlný hotelový textil i mnohé další služby.

Související:  Tajemství čaje rooibos tkví v jeho místě původu. Lze jej pěstovat na jediném místě na světě

Muslimská země plná západní kultury

Díky přílivu evropských turistů a v korespondenci s trendem rozvoje země započatým již prvním prezidentem Habíbem Bourguibou v roce 1957, přejímá země mnohé evropské způsoby. Společnost je směsicí tuniských tradic a západního stylu života. Přesto, že místní životní podmínky jsou nadále nižší, zejména ve větších městech se úroveň lepší. A tak je i zde možné vidět pěkně oblečené školačky s mobily, z nichž jsou slyšet moderní evropské hity, nebo „kravaťáky“ s kufříky mířícími svojí „škodováckou oktávkou“ do práce. Onu nižší úroveň však turisté uvnitř hotelů nepocítí.

Místní zákony rovněž odráží svobodomyslný pokrok. Postavení žen je tu například výrazně pod vlivem evropských trendů. Žena již není otrokem svého manžela, už není jednou z mnoha, mnohoženství je zakázáno a slovo rozvod už není tabu.

Svobodné rozhodnutí platí i v otázce zahalování vlasů šátkem, coby přetrvávající symbol určité ctnosti. Ale volbu, kterou si dívky ve svých čtrnácti letech zvolí, musí dodržovat po zbytek života. Každopádně turistky s dlouhými loknami v krátkých šatech jsou tu tak od místních žen často k nerozeznání.

Sahara i Kartágo, nezapomenutelné výlety

I v Tunisku je toho hodně k vidění. Na velbloudech nebo čtyřkolkách na Saharu či do bájemi a mýty opředeného Kartága, to jsou jen dvě možnosti z celé řady místních zajímavostí.

Galerie:Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Similar Posts