meteorit
Ilustrační foto. Zdroj. Pixabay

Neznámé objekty, které se na konci září objevily nad jihoamerickým Chile, nebyly podle odborníků meteority, byť je připomínaly. Vyšetřovatelé se nyní snaží zjistit, o jaký jev se jednalo.


Ohnivé koule na obloze byly pozorovány 25. září na ostrově Chiloé a ty, které dopadly na pevninu, způsobily sedm menších požárů. Ohně záhy uhasili dobrovolní hasiči a zatímco na místo dorazili vědci z Chilské národní geologické a těžební služby, aby provedli analýzy, mezi lidmi se především na sociálních sítích začaly šířit zprávy o záhadných předmětech padajících z nebe.

Chilský astronom a astrofyzik José Maza ještě ten večer sdělil místní televizní stanici TVN, že se s velkou pravděpodobností jednalo o meteority nebo trosky, které se oddělily od raket či satelitů na oběžné dráze. Den poté ale na Twitteru oponoval astronom Jonathan McDowell z Harvard-Smithsonianova centra pro astrofyziku, který uvedl, že se o trosky nemohlo jednat a žhavým kandidátem na vysvětlení jsou meteority.


Spekulacím o meteoritech dali červenou geologové. Podle oficiálního vyšetřování žádné ze sedmi míst po nich neobsahovalo stopy, a tak se s velkou pravděpodobností jedná o nevyzpytatelné vesmírné haraburdí, kterého na oběžné dráze stále přibývá.

Vědci ještě provedou podrobnější analýzy vzorků půdy z dotčených míst, aby mohli s jistotou tuto teorii potvrdit. Výsledky by měly být zveřejněny do konce října. Zatím mohou příznivci UFO jásat, protože to, co zůstává nevysvětleno, je živnou půdou pro nejrůznější teorie začínající u tajných pokusů armády a končící u průzkumných sond mimozemšťanů.

Zdroj: Live Science


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts