obal na okurky
Zdroj: The Lead South Australia (CC BY 4.0)

Že je plastový odpad velkým ekologickým problémem, si už asi uvědomují všichni, kteří se o tuto tématiku alespoň trochu zajímají. Největším nešvarem jsou plasty na jedno použití. Koupíte si v supermarketu okurku zabalenou do plastové fólie, kterou doma bez milosti vyhodíte do koše. Okurku spotřebujete, ale plast tu bude ještě příští století.


Australané nyní přišli s alternativou tohoto obalu. Společnosti BioBag World Australia a IG Fresh Produce představily na základě poptávky řetězce supermarketů Drakes obal, který udrží okurku čerstvou a zároveň je šetrný k životnímu prostředí. Vývoj biofólie trval celý rok.

Obal na první pohled vypadá jako plast, ve skutečnosti se jedná o bioplastovou fólii z kompostovatelné pryskyřice a dalších rostlinných materiálů včetně kukuřičného škrobu. Obal se tak jednoduše rozloží.

Spolupráce obou společností tímto ale nekončí. Ředitel IG Fresh George Antonas sdělil, že nyní pracují na vývoji obalu, který by vyhovoval i jiným produktům, nejen okurkám. Scott Morton z BioBagu chce s bioplastovou fólii expandovat i do zahraničí. Oba muži se shodnou, že jde sice o jehlu v kupce sena v rámci boje proti jednorázovým plastovým obalům, ale i každý malý krok vpřed vede k cíli.

Zdroj: The LeadSdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Světoběžník na domovskou stránku
Seznam.cz


Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Související