obal na okurky
Zdroj: The Lead South Australia (CC BY 4.0)

Že je plastový odpad velkým ekologickým problémem, si už asi uvědomují všichni, kteří se o tuto tématiku alespoň trochu zajímají. Největším nešvarem jsou plasty na jedno použití. Koupíte si v supermarketu okurku zabalenou do plastové fólie, kterou doma bez milosti vyhodíte do koše. Okurku spotřebujete, ale plast tu bude ještě příští století.


Australané nyní přišli s alternativou tohoto obalu. Společnosti BioBag World Australia a IG Fresh Produce představily na základě poptávky řetězce supermarketů Drakes obal, který udrží okurku čerstvou a zároveň je šetrný k životnímu prostředí. Vývoj biofólie trval celý rok.

Obal na první pohled vypadá jako plast, ve skutečnosti se jedná o bioplastovou fólii z kompostovatelné pryskyřice a dalších rostlinných materiálů včetně kukuřičného škrobu. Obal se tak jednoduše rozloží.

Spolupráce obou společností tímto ale nekončí. Ředitel IG Fresh George Antonas sdělil, že nyní pracují na vývoji obalu, který by vyhovoval i jiným produktům, nejen okurkám. Scott Morton z BioBagu chce s bioplastovou fólii expandovat i do zahraničí. Oba muži se shodnou, že jde sice o jehlu v kupce sena v rámci boje proti jednorázovým plastovým obalům, ale i každý malý krok vpřed vede k cíli.

Ekologické obalové materiály v České republice dodává také společnost Ecofol. V sortimentu najdete různé gastro obaly jako krabičky na jídlo, menu boxy, papírové tašky apod.


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts