trhlina v čase
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Lidé se ztrácejí, to je fakt napříč historií. Existuje nespočet otazníků, které tento fenomén doprovází. Historkou velmi zajímavou je záhadné zmizení farmáře jménem David Lang. Ze světa se měl doslova vypařit.


Den jako každý jiný?

23. září 1880, ten den se zdál být zcela obyčejným. David Lang posnídal a vyrazil zkontrolovat pole na své farmě nedaleko Gallatinu ve státě Tennessee. Snad byl pěkný podzimní den, slunce svítilo, ale ve vzduchu visel přízrak neštěstí.

Na okraji farmy se pozdravil se dvěma muži projíždějícími kolem, byl klidný a usměvavý. Jenže pak před jejich očima jen tak zmizel, jako by se do země propadl. A to si také všichni mysleli, sousedé i jeho rodina celé dny prohledávali místo i jeho okolí. Hledali prohlubeň, propad, něco, kam mohl nebožák zapadnout. Jenže nenašli nic. Langova manželka se psychicky zhroutila, skutečnost, že neexistuje vysvětlení, ji tížila o to víc. Dcera hledat nepřestala.

Související:  Fáma nebo skutečnost? Modří lidé z Kentucky opravdu existovali

Volání o pomoc odnikud

Po několika měsících, celá zoufalá, snad po sté vyrazila na místo zmizení. Napadlo ji zkusit nemožné, zavolala něco ve smyslu „Tati, jsi tu někde?„, a tiše čekala. Nic neslyšela, až když se zklamaná dala na cestu k domovu, ozval se slabý hlas volající o pomoc. Ihned rozpoznala, že se jedná o jejího otce.


Zmatená, ale v zoufalé naději, přivolala i matku. Rovněž jí hlas připomněl milovaného muže. Hledaly znovu, odkud sténání vychází. A opět zůstaly bez vysvětlení. Vracely se sem každý den, hlas byl však čím dál tím slabší. Až jednoho dne utichl nadobro.

K události mělo dojít kdesi na farmě v Tennesseee
K události mělo dojít kdesi na farmě v Tennessee. Foto: Lewis Hine, Volné dílo, Wikimedia

Říká se, že od záhadného ztracení už místo zůstalo planinou přesto, že v okolí vegetace bujela. Jiná historka naopak praví, že zde vyrostla hustá zeleň, které se však spásající zvěř obloukem vyhýbala. Jindy se hovoří o kruhu žluté trávy, jakoby spálené. Odlišnost scénářů napovídá, že se jedná pouze o smyšlené senzace.

Hypotézy jako ze sci-fi

Smyšleně se konec konců jeví celý příběh. V udaném časovém období totiž místní kroniky neevidují žádného Davida Langa, jeho rodinu ani farmu. Navíc o neštěstí by se určitě psalo v novinách, ale ani zde žádná zmínka.

Jedna z hypotéz tvrdí, že se tento příběh nestal, ale vycházel z reálné předlohy. Tou mělo být zmizení muže jménem Orion Williamson, který se měl za podobně nevysvětlitelných okolností ztratit na plantáži u amerického městečka Selma (stát Alabama) někdy v roce 1854. Samozřejmě ani v tomto případě neexistuje věrohodný důkaz, případ zviditelnil především spisovatel Ambrose Bierce v jedné ze svých knih.

Související:  Kam zmizel Lars Mittank? Případ nejznámějšího pohřešovaného turisty je už roky plný otazníků

Nicméně někteří v pravdivost záhadného zmizení oddaně věří. Vysvětlení nacházejí na poli vědecky nepodložených scénářů. Hovoří o trhlinách v časoprostoru, které mohou lidi pohltit, či o paralelních světech s alternativními variantami vývoje, jež se někdy protnou. Nutno podotknout, že i tato vysvětlení zůstávají jen nerelevantní spekulací.

Zdroj: Historicmysteries.com


Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *