lyžování
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Alpy jsou dlouhodobě vyhledávaných cílem lyžařů z celého světa. My máme tu výhodu, že je máme doslova za humny. Zimní dovolená v Alpách tak představuje perfektní možnost, jak si užít aktivní dovolenou na sněhu a přitom využívat nadstandardních služeb horských středisek. Jak si ale vybrat, kam zamířit? Přinášíme vám stručný přehled výhod jednotlivých alpských zemí.


Francie

Proč začínáme právě Francií, která je našim hranicím nejvzdálenější? Francie je totiž vůbec nejlepší lokalitou, kterou pro lyžování v Alpách můžete zvolit. Francouzi si jsou moc dobře vědomi, že spokojený turista se rád vrátí, a proto lyžařské areály přizpůsobují všem svým návštěvníkům od nejmenších dětí až po přeborníky, kteří se neleknou ani černých sjezdovek.

Četné lanovky vás pohodlně dopraví od hotelu až na vrcholy sjezdovek, kde jsou po celou zimu perfektní sněhové podmínky. V nejvyšších areálech si lze lyžování ve Francii užívat ještě v květnu. Nejznámější částí jsou Savojské Alpy, jimž dominuje Mont Blanc s nadmořskou výškou 4 807 m n. m. Turisty lákají okolní ledovce i dlouhé a perfektně upravené sjezdovky. A když zrovna nechcete lyžovat, můžete ochutnávat delikátní francouzské víno.

Itálie

Do italských Alp vyráží každoročně snad nejvíce českých turistů. Příjemné ceny a italská přívětivá povaha jsou ideální kombinací pro rodinnou dovolenou. Skvělé podmínky pro lyžování v kombinaci s velkým množstvím slunečných dní dokáží pozvednout vaši náladu během pochmurné zimy.


Rakousko

Lyžování v Rakousku je pro nás vůbec nejbližší možností, jak si užít alpskou dovolenou. Pro příznivce zimních sportů je Rakousko doslova rájem. 435 lyžařských středisek a více jak 7 000 km sjezdovek hovoří za vše. Vyhlášená rakouská preciznost se projevuje na každém centimetru upraveného terénu a mnoho lyžařů tak volí právě tuto zemi jako svůj jasný cíl. Výhodou Rakouska je také jeho dostupnost. Můžete vyrazit jen na víkend, a přesto si zimní radovánky naplno užijete.

Švýcarsko

Tato horská země sice nepatří k těm nejlevnějším, ale pokud vyžadujete nadstandardní servis, pak je Švýcarsko tou správnou volbou. Přes den můžete sportovat a večer si užívat v termálních lázních či ochutnávat vyhlášenou čokoládu. Podmaní si vás nádherné horské scenérie i pohled na majestátní čtyřtisícové vrcholky.

Slovinsko

Slovinsko si cestovatelé spojují spíše s letními horskými výšlapy, ale pokud vyhledáváte klid a masivním turismem nedotčená místa, Slovinsko na vás čeká s otevřenou náručí. Pohodová atmosféra, příjemné počasí a skvělé ceny jsou hlavními výhodami této dosud lyžaři málo prozkoumané země.

Další možnosti

Několik zajímavých alpských středisek se nachází také v Německu, kam sahá severní okraj Alp. Německou pečlivost netřeba připomínat a je jasné, že pokud zvolíte dovolenou právě zde, čeká vás příjemný pobyt v relativní blízkosti České republiky. Zajímavou alternativou je také Lichtenštejnsko. Kdo by nechtěl zkusit lyžování v jedné z nejbohatších zemí Evropy? Pokud se tak rozhodnete, čeká vás luxusní dovolená, ovšem za nemalý peníz.

Pokud vám nevyhovují předem připravené zájezdy, kdy si nemůžete zvolit termín, způsob stravování či místo a zároveň nechcete vyrážet na vlastní pěst, můžete využít služeb cestovní kanceláře SMART travel, která dokáže připravit pobyty v Alpách na míru dle vašich představ. Stačí sepsat vaše požadavky a můžete se těšit na nezávaznou nabídku pro vaši vysněnou zimní dovolenou.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *