cesta autem
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Rozhodli jste se vyrazit na dovolenou autem, ale nevíte, jak se při takové cestě zabavit? Nemusíte se bát – způsobů je opravdu spousta. V tomto článku se na několik z nich podíváme. Určitě si najdete vhodnou cestovní zábavu přesně pro sebe, ať už budete cestovat sami, nebo se spolujezdci.


Cestovní hry

Hry na cestách jsou naprostá klasika a rozhodně nejsou kratochvílí jen pro děti. Mohou být skutečně zábavné i pro dospělé. Stačí jen vědět, co hrát.

Já nikdy

Znáte tuto oblíbenou alkoholovou hru? Někdo vždy řekne něco, co nikdy nedělal – například „Já nikdy nenadával za volantem.“ Ostatní, kteří za volantem někdy nadávali, se musí napít.

Související:  Jak zabavit děti při dlouhé cestě autem

Na cestách je samozřejmě třeba pravidla lehce upravit – místo alkoholu můžete popíjet svou oblíbenou limonádu. I tato nealkoholová verze dokáže být totiž překvapivě zábavná – zjistíte o sobě se spolujezdci něco nového a skvěle se pobavíte. Můžete to pojmout také tak, že kdo vypije svůj nápoj jako první, prohrál.


Co z toho je lež?

Tato hra spočívá v tom, že sdělíte vždy tři věci ze svého života. Respektive jen dvě, třetí musí být lež – zkrátka si něco vymyslete. Ostatní pak musí hádat, která ze tří sdělených věcí je lež. Kdo uhodne, získá bod. Takto se budete všichni střídat, a kdo bude mít nakonec nejvíce bodů, vyhrává.

Tato hra, stejně jako předchozí, bude jen tak zábavná, jak si ji sami uděláte. S čím zajímavějšími a peprnějšími informacemi ze svého života přijdete, tím si hru užijete více.

dálnice
Při dlouhé cestě k moře se hry určitě budou hodit. Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Další hry

Pokud vás žádná z předchozích her nenadchla, nebo chcete mít do zásoby více možností, co hrát, můžete zkusit naprostou klasiku. Třeba slovní fotbal nebo hádej, kdo jsem. To je zábava, kterou můžete hrát i s dětmi, pokud s vámi nějaké cestují.

Pravidla slovního fotbalu asi není třeba vysvětlovat. Hádej, kdo jsem je ve stručnosti o tom, že si vyberete nějakou osobu, kterou všichni zúčastnění hráči znají. Ti pak pomocí otázek, na které můžete odpovídat pouze ano nebo ne, musí zjistit, jakou osobu jste si vybrali.

Zpívejte si

Tuto činnost v autě možná znáte spíše z filmů než z reality. Při dlouhé cestě však může být skvělým způsobem, jak si zkrátit čas. Pusťte si nahlas svou oblíbenou písničku a z plných plic si i se všemi spolucestujícími zazpívejte. Určitě se skvěle pobavíte!

Související:  Co si vzít do letadla na palubu, jaké věci patří do kufru a co nepatří do letadla vůbec

Učte se jazyk

Jedete na dovolenou do země, v jejímž jazyce neumíte ani pozdravit? Po cestě budete mít spoustu času to napravit. Pusťte si cestou audioknihu či video na YouTube, kde vás naučí alespoň nějaké základní fráze. Po příjezdu do cíle tak budete umět třeba nejen pozdravit, ale také si něco objednat nebo se zeptat, kde najdete toaletu. A to se hodí vždy, no ne?

Poslouchejte audioknihy nebo podcasty

Když už jsme zmínili audioknihy na učení jazyka, nemůžeme vynechat ani tuto variantu. Pokud se vám do učení nechce, ale možnost se jen tak do něčeho zaposlouchat se vám zamlouvá, pořiďte si před cestou nějakou audioknihu ve svém oblíbeném žánru. Tu pak můžete cestou poslouchat, jako by vám někdo četl.

Případně si můžete najít podcast na internetu a poslouchat povídání v podstatě o čemkoliv, co vás zajímá.Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *