akvapark
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Maďarsko je pro tuzemské cestovatele poměrně blízkou lokalitou, kterou si ale většina z nás spojuje spíše s pobytem u Balatonu, návštěvou Budapešti či s kulinářskými specialitami, jako je uherský salám a segedínský guláš. Proslulé jsou však také maďarské termální prameny a s nimi spojené lázeňství. My vás pozveme na východ země, který kromě krásné přírody láká právě na lázeňství.


Debrecín

Debrecín je druhé největší maďarské město, které samo o sobě stojí za návštěvu. Lázeňský komplex Aquaticum se nachází v severní části města a z jeho centra je velmi dobře dostupný pěšky nebo veřejnou dopravou. Aquaticum je doslova oázou uprostřed ruchu, skrývá se pod staletými stromy a jeho návštěva potěší jak dospělé, tak děti. V provozu je celoročně a kromě wellness relaxace či sauny si zde můžete zazávodit na obrovských skluzavkách obklopených divokou tropickou faunou.

V nabídce Aquatica jsou samozřejmě tradiční lázeňské procedury zaměřené na fyzioterapii. Místní léčivé vody tak poskytují úlevu zejména osobám s problémy s pohybovým aparátem. Lázně nabízí více jak 40 léčebných procedur.

Všechny hotely v Debrecínu nabízejí poměrně dobrý komfort za slušnou cenu. Chcete-li nocovat blízko lázeňského komplexu, vybírejte ubytování na severu města.


Hajdúszoboszló

Hajdúszoboszló se nachází je několik kilometrů od Debrecínu, což může lákat k návštěvě obou lázeňských lokalit. Ve městečku, jehož název si našinec jen těžko zapamatuje, se nachází největší lázeňský komplex v Evropě. Na vodní ploše o třiceti hektarech spojuje relaxační vodní plochy se zábavnými atrakcemi.

Lázně Aqua-Palace nabízejí zážitkové bazény, umělé vlny, středomořskou pláž, výřivky, brouzdaliště, tobogány, ale i klasické lázně s termálními prameny a ochutnávkou místní minerální vody. Samozřejmostí je také ubytování a restaurace. Akvapark je otevřený celoročně.

Hajdúszoboszló
Hajdúszoboszló. Foto: Andrei Dan Suciu, CC BY 3.0, Wikimedia

Tip: Pokud vyrazíte na východ Maďarska po vlastní ose a budete chtít navštívit více zařízení, hledejte hotely v Severní nížině, jak se oficiálně východnímu cípu země říká. Nám nejvzdálenější část Maďarska totiž směřuje severovýchodním směrem. Ubytování v Maďarsku se dá najít relativně levné i s veškerým komfortem.

Nyíregyháza

Toto krkolomně znějící město leží v severovýchodní části země a jeho lázeňský komplex Sóstó potěší zejména starší generace, ale i mladší ročníky v místních lázních najdou spoustu atrakcí. Nachází se zde venkovní a vnitřní termální bazén určený pro relaxaci. Nabídka lázeňských služeb je zaměřena především na fyzioterapii. Zajímavost představuje stále funkční budova z 18. století, ve které si návštěvníci mohou vyzkoušet procedury v obrovských dřevěných vanách. K zábavě pak slouží moderní zážitkový bazén, divoká řeka a tobogány.

Nyíregyháza
Součástí lázní je i akvárium. Foto: Wallpaper Flare

Gyula

Městečko Gyula se nachází v malebném a klidném prostředí nedaleko rumunských hranic. Místní nahnědlá léčivá voda pomáhá při neuropatických, kožních a pohybových nemocech. Na své si zde přijdou milovníci klidu a krásné přírody, nicméně v lázeňském areálu nechynbí celoročně otevřený bazén se skluzavkami a dalšími zábavnými atrakcemi.

Láká vás cesta na východ Maďarska? Naplánujte si cestu, hledejte hotely a ubytování na Hotely.cz a vyrazte. Poznáte tak zajímavý a klidný region stojící tak trochu ve stínu Balatonu a Budapešti.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *