Motorka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Patříte k vášnivým motorkářům? Možná už nyní přemýšlíte, kam se v hlavní sezoně podíváte. Možností, kam na motorce zajet je celá řada, pojďme si proto shrnout výhradně výlety po České republice, která nabízí mnoho krásných cest. Stačí si do zavazadla na motorku zabalit oblíbenou svačinu, obléknout si rukavice chránící před povětrnostními vlivy a prstem si vybrat jedno místo, kam budou směřovat vaše kroky.


Na Slapy

Zejména během léta se nabízí Slapy. Možnost, kde sundat kombinézu po dlouhé cestě a osvěžit se. Především pokud venku panuje skutečně parné léto se takové osvěžení rozhodně hodí. Slapská přehrada se nachází v jižní části Prahy, konkrétně u Zbraslavi, stačí se napojit na silnici číslo 102.

Pokud se ptáte, jak si konkrétně cestu užijete na motorce, pamatujte na zdejší úsek u Štěchovic. Vede tudy velmi klikatá cestička mezi hustými lesy.

Do Buchlovic a na Buchlov

Jste milovníkem tradičních českých pohádek? Na motorce se můžete vydat po jejich stopách! Nabízí se například působivé Buchlovice a zdejší hrad Buchlov, kolem dokola se navíc rozpíná jedna z nejatraktivnějších cest pro motorkáře. Je dlouhá zhruba patnáct kilometru a zdejší široké asfaltové zatáčky do žil vlévají pořádnou dávku adrenalinu. Na takovém výletě oceníte kvalitní oblečení na motorku.


Je však třeba myslet na své zkušenosti a v případě, že patříte k nezkušeným jezdcům, neměli byste se tudy tolik hnát. Zdejší úsek je skutečně vyzývavý, na druhou stranu i velmi nebezpečný, proto mějte k silnici značnou pokoru.

Z Brna až do Kuřimi

Pokud se budete nacházet v Buchlovicích, můžete si to rovnou „střihnout” do Brna. Není to už tak daleko a i zdejší cesty jsou velmi atraktivní, pomineme-li hlavní cestu přímo do Brna. Například se můžete projet kolem brněnské přehrady, která je v každém ročním období velmi krásná. Navíc se v okolí nachází řada parkovišť čili se zdejším okolím budete moct také projít.

Pokračovat bychom měli i kolem vody směrem na Veverskou Bítyšku až do Kuřimi. Na cestě se můžete například občerstvit, to je na vás.

Další oblíbená cílová místa pro motorkáře v ČR

Česká republika nabízí motorkářům mnoho krásných a oblíbených cílů pro jejich výlety. Zde je seznam některých populárních cílů pro motorkáře v ČR:

Krušné hory: Své serpentiny a malebné horské silnice nabízejí motorkářům úchvatné výhledy a překrásnou přírodu.

Český ráj: Tato oblast je známá svými pískovcovými skalami, hrady a zříceninami. Motorkáři zde mohou objevovat malebné vesničky a projet se zákrutami lemovanými úchvatnou krajinou.

Jeseníky: Tato pohoří nabízí nádherné horské silnice a údolí s panoramatickými výhledy. Motorkáři zde mohou objevovat malebná horská jezera, přírodní rezervace a termální lázně.

Krkonoše: S nejvyšší horou Sněžkou a malebnými horskými silnicemi jsou Krkonoše atraktivním cílem pro motorkáře. Nádherná příroda a zajímavé turistické atrakce zde poskytují skvělé možnosti pro výlety na motorce.

Moravský kras: Tato oblast je známá svými jeskyněmi, propastmi a krásnou krajinou. Motorkáři zde mohou projíždět úzkými silničkami, které se vinou krajinou a nabízejí jedinečný zážitek.

Lipno a Šumava: Oblast kolem jezera Lipno a Národního parku Šumava je oblíbeným cílem pro motorkáře. Malebné vesnice, lesy a jezera nabízejí skvělé prostředí pro motorkářské výlety.

Mikulov a Lednicko-Valtický areál: Tato oblast na jihu Moravy nabízí nejen krásné vinice a malebná města, ale také Lednický a Valtický zámek, které jsou zapsány na seznamu UNESCO.

Vysočina: Tato oblast je charakteristická svými zvlněnými krajinami, vinicemi, historickými památkami a malebnými vesnicemi. Motorkáři zde mohou objevovat malebné silničky a zastavit se v tradičních hospůdkách.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *