tržnice
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Mnoho Čechů stále navštěvuje polské tržnice. Po boomu v devadesátých letech už sice nejsou tak populární, přesto jsou zejména pro lidi žijící v blízkosti polských hranic tyto trhy oblíbené. Pokud máte k prodeji pod širým nebem předsudky, můžete je ponechat stranou. Většina současných polských tržnic prošla modernizací, vypadají daleko lépe a seženete tu kvalitní zboží. Jako bonus můžete cestu za nákupy spojit s prohlídkou polského města či návštěvou dobré restaurace.


Kam a kdy se vydat do Polska na trhy

Nejčastějším cílem Čechů je lázeňské město Kudowa Zdrój, které leží hned za hranicemi necelé tři kilometry od Náchoda. Trhy zde najdete snadno, leží hned u hlavní silnice kousek za hranicemi. Tržnice můžete navštívit i v jiných příhraničních městech jako Klodzko, Jelenia Gora, Wroclaw, Cieszyn, Nisa a další.

Polské trhy mají otevřeno většinou po celý týden, doporučujeme je navštívit jakýkoliv den kromě pondělí a soboty. V pondělí mají otevřeno jen některé stánky (mnoho prodejců má volno po rušném víkendu) a v sobotu zde bývá opravdu hodně lidí.

Výhody polského stánkového prodeje

Pro ty, kteří se sem chystají poprvé, máme pár důležitých informací. Před tržnicemi jsou dostatečně velká parkoviště a areál je vybaven sociálním zařízením. Najdete tu i stánky s rychlým občerstvením a v tržnici jsou jak klasické stánky, tak kamenné obchůdky.


Na polských trzích se platí polskými zlotými, ale i českými korunami. Čechům tak odpadá starost s výměnou peněz ve směnárnách. S tím je spojená i komunikace, prodejci jsou zvyklí na češtinu, takže se bez problémů domluvíte.

Mezi další výhody se řadí opravdu velké množství zboží různého druhu za výhodné ceny. S obchodníky můžete smlouvat, a pokud se vám zdá věc příliš drahá, poohlídnete se u jiného prodejce.

Související:  Letní dovolená na Helské kose v Polsku jako zajímavá alternativa Chorvatska nebo Itálie

Co lze na polských trzích pořídit

Nejvíce na odbyt jde oblečení a boty. Zájem je zde hlavně o společenské oděvy, které jsou levnější a najdete tu i jiné věci než u nás. Dále trhovci nabízejí převážně sportovní oblečení, spodní prádlo a dětské zboží, o které je v poslední době velký zájem. Koupíte tu téměř vše, od dupaček po peřinky do postýlky.

Dalším lákadlem jsou potraviny. Zájem je zvláště o polské speciality, sýry, ryby, různé druhy salámů a klobás, ovoce, zeleninu a sladkosti.

Sežene tu i potřeby pro děti, bytový textil, věci do domácnosti a spoustu dalšího zboží.

Před odjezdem se stavte pro pstruhy

Jako tip na závěr doporučujeme ve městě Kudowa Zdrój navštívit jednu ze specializovaných restaurací, kde si lze ulovit čerstvého pstruha, který je místní vyhlášenou specialitou. Buď si ho nechte na místě usmažit, nebo si jej odvezte domů. Ryby jsou zde opravdu výborné. Přejeme vydařené nákupy a dobrou chuť!Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts