Google Street View
Foto: Google Street View

Google mapy jsou celosvětově vyhledávaným nástrojem především pro plánování cest a navigaci. Dobře také slouží k poznávání planety pomocí satelitních snímků a prostřednictvím módu Street View se můžete procházet ulicemi měst klidně na druhém konci světa.


Panoramatické pohledy pro Street View jsou pořizovány z výšky dospělého člověka a vznikají ve frekvenci zhruba každých deset metrů. 3D kamera je většinou umístěna na karoserii speciální automobilu, který pomalu brázdí ulicemi a snímkuje je. V případě nedostupnějších míst pořizuje fotografie cyklista ze speciálně upravené helmy.

Během snímkování je samozřejmě zachyceno i dění v ulicích a velké množství lidí, kterým jsou dodatečně rozostřovány obličeje. Kamera čas od času zaznamená přinejmenším zvláštní scény, které buďto vznikly samy od sebe nebo byly narychlo naaranžovány. Pravděpodobně druhým případem je fotografie zachycující postavu bizarního vzhledu v San Diegu.


Postava zahalená do bůhvíčeho se blíží k cyklistovi, který právě snímkuje promenádu na pláži Mission Park v San Diegu v Kalifornii. Všude kolem, ať již na promenádě, pláži nebo na travnaté ploše pro pikniky, vládne pohoda slunného dne. Co to má znamenat?

V internetových diskuzích se samozřejmě objevilo mnoho spekulací. Někdo hovoří o extrémně dlouhých dredech, jiní si myslí, že je podivné chování tohoto člověka důsledkem dlouhodobých pandemických opatření a další jsou toho názoru, že dotyčný na sebe jednoduše hodil rybářskou síť, když viděl blížícího se cyklistu s kamerou od Googlu.

Postava na sebe sice strhla pozornost až v posledních dnech, ale vzhledem k tomu, že snímky byly pořízeny už v dubnu 2017, půjde zcela určitě o poslední možnost. Pokud si ve Street View událost prohlédnete detailněji, můžete ještě zaznamenat scénu, jak podivín stojí v hloučku přátel a zřejmě si prohlíží pořízené fotografie ze své životní role.

Galerie:

Víte o podobném snímku v Google Maps nebo v Mapy.cz? Napište nám do komentářů.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Komentáře (4):

  1. Tak to je prd, podívejte se na tohle, až si otevřete odkaz sledujte červené auto a popojeďte si o pár slidů po směru jízdy… 🙂
    https://mapy.cz/zakladni?x=14.3651291&y=50.0985243&z=17&pano=1&pid=69701752&yaw=5.900&fov=1.257&pitch=0.260

    1. chvili jsem premyslel, co myslite, pak mi došlo, že šipky…. Stačí psát i česky 🙂

  2. Emerickej Jožin z bažin 😎

  3. Borec má na sobě neopren a přes hlavu přehozené chaluhy a vy tu z toho děláte haló

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *