Šumava
Foto: Světoběžník.info

Hledáte klid a krásnou přírodu? Pak je Pošumaví tím pravým regionem pro vaše letní toulky. Minimum turistů, krásné louky, vyhlídky, lesy, vesničky a jen menší města. Zkrátka ideální místo pro milovníky české krajiny. V létě zde nasajete neopakovatelnou atmosféru spojenou s vůní sena, hlubokých lesů, malebných údolí a divokých potůčků.


Zapomenutý region?

Pošumaví je pro mnohé „zapomenutým“ regionem. Rozprostírá se zhruba mezi městy Prachatice a Klatovy, přičemž z jihu jej lemují vrcholky Šumavy, kde naopak o turisty není nouze. Za pomyslný severní vrchol oblasti lze považovat hlavní silnici I/22 vedoucí přes Horažďovice a Strakonice. Nicméně někteří situují Pošumaví až k městům Přeštice, Nepomuk a Blatná.

Místním koloritem jsou převážně menší města a vesnice. Milovníky architektury jistě zaujme klasický vesnický sloh typický pro jihozápad Čech. Nechybí zde k vidění řada roubenek či pěkné selské návsi. Ideální ubytování v Pošumaví je strávená na kole nebo s batohem na zádech. Procházky nebo projížďky nádhernou krajinou v podhůří Šumavy jsou skutečně balzámem na duši.

Tipy na výletní cíle

Přestože je Pošumaví méně známým regionem, i zde je vhodné rezervovat letní pobyty včas. Jako výchozí bod pro vaše toulky přírodou doporučujeme Klatovy, Vimperk, Kašperské Hory, Prachatice nebo Sušici. Všechna tato města sama o sobě stojí za návštěvu, stejně tak jako třeba hrady Velhartice, Kašperk či Švihov. Zájemce o historii zaujme Husinec, rodiště Jana Husa. Dovolená v Pošumaví tak představuje zajímavou alternativu k vytíženějším turistickým oblastem. Objevíte kus nedotčené přírody s mnoha malebnými zákoutími.


Vodní hrad Švihov
Vodní hrad Švihov. Foto: Světoběžník.info

Léto je samozřejmě spjato s koupáním. Ze zajímavých lokací zmíníme aquapark v Sušici, dále pak bazén ve Strážově, v Kolinci, příjemné je ale i koupaliště v Anníně u Kašperských hor nebo rybník Buštěk v Kolinci. Všechny tyto koupací plochy jsou v letní sezóně kontrolovány hygieniky.

Kousek na Šumavu, do Německa i do měst s pivní tradicí

Pošumaví je nádherné, ale nic vám samozřejmě nebrání objevovat i širší okolí. Vždyť na šumavské vrcholky je to co by kamenem dohodil. Láká vás Černé nebo Čertovo jezero, Boubínský prales, pramen Vltavy či Modrava? Nebo snad zahraničí? Ano, i na německou stranu Šumavy se dostanete během chvíle. A začne-li vám chybět ruch velkoměst, Plzeň a České Budějovice na vás čekají s otevřenou náručí a zlatavým půllitrem k tomu.

Cestujete-li rádi po Česku a láká vás letní dovolená v Pošumaví, ale i kdekoliv jinde, rezervujte si ubytování na Hotel.cz. Portál nabízí širokou škálu pobytů za zajímavé ceny.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *