pěší turistika
Foto: Kuznetcov Konstantin / Shutterstock.com

Milujete pohyb a aktivní dovolená je vaším splněným snem? Přinášíme vám nápady na činnosti, kterým se na své letošní sportovní dovolené oddávat a přinášíme vám i tipy na věci, které si s sebou nezapomenout zabalit. Protože správnou přípravu není radno při aktivní dovolené podceňovat.


Kam za turistikou?

Toužíte po nádherných výhledech a malebných turistických trasách, po kterých bude radost se pohybovat? Vyrazte do regionu Bad Kleinkirchheim, který se nachází v rakouských Korutanech. Všechny trasy jsou skvěle značené a zcela bezpečné. Abyste neriskovali při jejich zdolávání vznik puchýřů, přibalte si do krosny také náhradní ponožky.

Co s sebou sbalit na aktivní dovolenou do hor?

Vyrážíte-li za turistikou do hor, nezapomeňte si do svého zavazadla přibalit funkční spodní prádlo. Náš tip? Pánské trenky jsou na túry mnohem vhodnější než boxerky. Pokud vyrážíte na trek, přizpůsobte tomu výběr obuvi a nezapomeňte ani na trekové hole. Bude-li součástí vaší aktivní dovolené také lezení a zdolávání ferraty, vsaďte na dlouhé nohavice, abyste si neodřeli kolena.

dovolená v horách
Foto: Valentyn Volkov / Shutterstock.com

Aktivní dovolená na lodi

Toužíte strávit léto na vodě? Vyrazte na řeku Berounku nebo Lužnici a užijte si adrenalin při sjíždění řeky. Jedná se o ideální aktivní dovolenou s dětmi, ovšem nezapomeňte jim obléci záchranné vesty. Náhradní prodyšné spodní prádlo sbalte ve větší míře i pro sebe. Nikdy nevíte, kdy se vyklopíte.


Co s sebou na vodu?

Dovolená na vodě je jednoznačně spjata se spaním pod stanem. Protože bývá rovněž tradicí, že na vodu vyráží také menší děti, zabalení cestovní matrace pro miminko či starší dítě je nezbytností. Dospělým postačí nafukovací matrace do stanu. Nezapomeňte ani na noční košile a pyžamo.

dovolená na vodě
Foto: Alexander_Magnum / Shutterstock.com

Jóga u moře

V posledních letech se stává moderním také cvičení jógy. Kdekoliv a kdykoliv to je možné. Toužíte-li po zájezdu k moři, který bude ale zároveň nabízet cvičení a další sportovní aktivity, vyzkoušejte jógu u moře. K jejímu cvičení vám úplně postačí spodní prádlo na cvičení, tedy funkční sportovní podprsenka a kalhotky, a samozřejmě podložka na jógu.

Co sbalit na přímořskou dovolenou se cvičením?

Na aktivní dovolenou k moři si samozřejmě nezapomeňte sbalit plavky, ženy jistě přibalí i tanga, která jsou pod letní šaty skvělou volbou a pánové by neměli podcenit volbu správných boxerek a trenýrek. Bavlněné spodní prádlo absorbuje pot, stejně tak prádlo bambusové. Modal je typický tím, že dlouho drží tvar a je stále barevný a snadný na údržbu stejně jako biomateriály, například biobavlna. Mimochodem, nachází-li se nedaleko vašeho ubytování promenáda, po které by se dalo bruslit, přibalte si do svého zavazadla také brusle. Využít je můžete brzy ráno, kdy jsou promenády prázdné.

Po stopách cyklistických etap

Léto se dá také strávit na horském či silničním kole při zdolávání známých cyklistických tras. Vydejte se po stopách světoznámých cyklistických závodů a kochejte se nádhernými výhledy, zdolávejte složitá stoupání a užívejte si zasloužené sjezdy. Vydat se můžete po stopách závodu Giro d’Italia či Tour de France.

cyklista
Foto: Ollyy / Shutterstock.com

Co s sebou na cyklodovolenou?

Dovolená na kole vyžaduje perfektní cyklovybavení a funkční prádlo. Různé materiály spodního prádla vám nabízí různé výhody. Myslete na to při jejich výběru. Nezapomeňte ani na praktickou lékárničku, kterou pohodlně sbalíte s sebou a v případě pádu ji budete mít ihned po ruce.

Ať už se rozhodnete strávit letošní aktivní dovolenou v horách, na lodi, u moře nebo v sedle kola, nezapomeňte si s sebou sbalit praktické funkční oděvy. Od spodního prádla počínaje a svrchními vrstvami konče. Nepozapomeňte, že cestování s dětmi vyžaduje pečlivé plánování a podle jejich věku zabalení hraček či oblíbených her.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *