Blanche Monnier
Foto: Volné dílo, Wikimedia

Blanche Monnier (1849–1913) byla normální mladá a velmi krásná dívka z francouzského městečka Poitiers, která se jednoho dne jednoduše zamilovala. Její láska však vykvetla k nevhodnému muži – alespoň to tedy tvrdila její matka, která byla ochotná udělat cokoliv, aby Blanche zabránila s jejím vyvoleným být. To vedlo k děsivému a strašlivému trestu, který dívku naprosto zničil.


„Blanche odjela studovat a navštívit příbuzné“

Když Blanche zmizela, její matka všem sousedům řekla, že odjela za příbuznými a studovat. To bylo u mladého člověka zcela běžné, proto nedošlo k žádnému podezření.

Skutečnost byla ale jiná – když se dívka v pouhých 25 letech zamilovala do právníka, rodina její volbu partnera neschvalovala. Ona se ho však odmítala vzdát. Matka ji proto za trest zamkla do pokoje v nejvyšším patře domu. Tam Blanche strávila dalších 25 let svého života.

Související:  Kam zmizel nemohoucí Owen Parfitt? Příběh, ze kterého naskakuje husí kůže i po staletích

Strašlivé domácí vězení

Blanche dostávala do pokoje jen malé porce jídla. Kontakt s rodinnými příslušníky byl zpočátku minimální, později už nulový. Nikdo v pokoji neuklízel, takže Blanche musela žít ve vlastní špíně – výkalech, moči a zbytcích shnilého jídla. Navíc v pokoji zabednili veškerá okna, takže se dovnitř nedostal ani jediný paprsek světla.


Čas od času za dcerou přišla matka a zeptala se jí, jestli nezměnila názor. Ta vždy odpověděla, že ne. Nehodlala se svého milého vzdát, dokonce ani tehdy, když se dozvěděla o jeho úmrtí.

Tajemný dopis vše prozradil

Blanche takto žila celých 25 let – úplně sama, ve vlastní špíně, naprosté tmě a s minimem jídla. Když ji nakonec našli policisté, po té mladé krásné tvářičce plné života nebylo ani stopy. Místo toho našli ženu ve středních letech, vyhublou až na kost, s nepřirozeně dlouhými vlasy, pokroucenými nehty a šíleným výrazem ve tváři.

V roce 1901 se na policejní stanici objevil tajemný dopis, ve kterém stálo, že v domě Monnierových je 25 let držen člověk v otřesných podmínkách. Policie se tomu zdráhala uvěřit – koneckonců rodinu Monnierů znali všichni. Byla to vzorná rodina z lepší společnosti, matka pravidelně darovala na charitu, syn byl skoro dostudovaný právník a navíc je opustila jejich milovaná dcera. Přesto se vydali vilu Monnierových prověřit.

Související:  Velký hladomor v 19. století proměnil Irsko k nepoznání. Následky jsou patrné dodnes

Blanche se nakonec z domácího pekla dostala

Když policie dorazila k domu, ani na opakované výzvy nikdo neotevíral. Policisté byli proto nuceni rozrazit dveře. Jako první narazili na mlčenlivou, šokovanou služebnou, která je odmítala byť jen pozdravit. Později se ukázalo, že to bylo ze strachu z paní domu.

Policisté prohledali celý dům od sklepa až k podkroví a nic nezvyklého neobjevili. Už se chystali odejít, když je v nejvyšším patře zarazil nepříjemný zápach. Díky němu objevili šikovně skryté dveře. Po jejich vykopnutí se na ně vyvalil zápach v plné síle – někteří se začali dokonce dusit. Otevřeli proto zabedněné okno, které dovnitř vpustilo denní světlo.

Uviděli nahou vyhublou ženu ležící na zplesnivělé, senem vycpané matraci, špinavé od výkalů, moči a zbytků jídla. Zubožená a psychicky labilní Blanche skončila po osvobození v psychiatrické léčebně, kde nakonec i zemřela. Po nalezení trpěla mimo jiné anorexií, schizofrenií a koprofilií.

Její matka byla zatčena, avšak než se dočkala soudního procesu, zemřela na infarkt. Trestu unikl i matčin bratr, u kterého byla prokázána mentální zaostalost. A autor dopisu, který Blanche dostal z pekla ven, není dodnes znám.

Galerie:Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Komentáře (31):

 1. příbuzná Babiše? .. hrozná podoba

  1. To je dost nevhodný a nemístný komentář. Nechápu, proč někteří lidé musí do všeho tahat naše „milované“ politiky.

  2. Protože Babišovi opravdu podobná je.

 2. Ale stejně, proč ta dívka neřekla radši, že změnila názor? No to by jí matka možná pustila, dívka mohla pak zdrhnout, nahlásit vše na policii… Důkazy by byly. NO a pak by la za tím svým, koho milovala. Prostě psychopatce měla normálně zalhat.

  1. Chápu jak to myslíte, to je racionální přístup. Ale to je jako byste řekla, proč Jan Hus neodvolal své učení před koncilem. To je duchovní úroveň bytí, kde je cennější pravda, než život.

 3. Je to strašné, ale trest by měl tedy dostat bratr dívky a i ta služebná, ne? Chudák ta dívka. Jinak je divné. Okna byla zabedněná, toho si vážně nikdo nevšiml? Možné je, že ten dopis nakonec třeba poslala ta služebná. Pokud ano, proč to neposlala dřív? Nebo pokud ne, chápu, že se bála, ale mohla někomu něco povědět, co se děje…. Ta holka měla zničený život, 25 let a je jasné, že by se každý z toho zbláznil a zešílel. I kdyby byl takto uzavřený měsíc- natož 5let…

  1. Bylo to na půdě. A vemte si případ Fritzla. Ten skrýval ve sklepě svou dceru a ještě jí u toho nasekal hromadu dětí a k tomu se zvládl i přestěhovat, aniž by si toho kdokoliv všiml. Kdo něco chce doopravdy schovat, tak to schová.

 4. Ty sněhobílé peřiny moc podělaně a plestnivě nevypadají…

  1. A nenapadlo vas, ze tato fotka uz je z te psychiatricke kliniky kam ji pak umístili??

 5. Nikdy by mě nenapadlo takovou zrůdnost učinit. Škoda, že bábu trefil šlak, no infarkt.
  Zasloužila by si pomalou a krutou smrt.

 6. matčin bratr byl zaostalý ne syn.je třeba lépe číst.syn to byl chytrolín.mezi lidma je možné všechno.

 7. prostě maminkám se neodmlouvá

  1. Určitě je to tragédie, ale nemohu si pomoci, že tu tvář už jsem někde viděl. Že by příbuzenstvo našeho bývalého československy hovořícího premiéra? Ta podoba je hodně zavádějící. Tak co Vy na to?

   1. Taky mě to napadlo. Vypadá jako Babiš 😁

    1. co to je nevidite snad nesni vladu a pozor to se stalo pred nekolika lety asi jste byli v plenach

    2. Jj..asi reinkarnace..předtím odtrpel…tak ted leháro:)

   2. Jj, podoba s Babišem tam rozhodně je. A ten dokonce na 25 let do chládku patří, narozdíl od Blanche.

   3. Rika se, ze by to mela opravdu byt pra-pra-baba Babise. S milencem totiz prisla do jineho stavu a porodila pra-dedka Babise, ktereho odlizili do sirocince a pra-pra-babu zavreli do toho pokoje. Smutny pribeh ….

    1. Takovou smyšlenou srágoru člověk jen tak nevidí.

   4. Že kdyby blbost nadnašela, tak poletujete.

 8. To je opravdu strašné. To jenom ukazuje, jak byli lidi zlí i dříve. Doufám, že se její rodina smažila za to v pekle. Nic jiného si totiž nezaslouží.

  1. Ten článek není moc věrohodný, nejprve byl bratr skoro dostudovaný právník a nakonec byla u něho zjištěna mentální zaostalost. Tak to mi nějak nejde dohromady.

   1. Ten příběh je docela známý, skutečně se to stalo, ale chybí tady detaily, které jsou například jinde na zahraničních webech. Její bratr měl zřejmě dobré kontakty, které dopomohly k tomu, aby nebyl pro údajnou zaostalost souzen.

   2. Máte pravdu i mě tohle zarazilo….

   3. Skoro dostudovaný právník byl matčin syn (=bratr poškozené) , zatímco mentální zaostalost byla zjištěna u matčina bratra (=strýc poškozené).

    1. Děkujeme za komentáře, mentálně postižený byl strýc a ne bratr, jak píše Martin. Nicméně v článku jsme text mírně poupravili, aby nebyl matoucí.

   4. Bratr dívky byl nedostudovaný právník.. nečtete pozorně 😉
    a tento příběh je bohužel pravdivý.

   5. Bratr matky byl zaostaly, avšak bratr uvězněn skoro dostudovany právník.

   6. Přesně tak, také mě to zarazilo.

   7. Bratr matky byl zaostalý, bratr vězněné byl právník.

   8. Nejspíš trpěl autismem, to člověk může být vysoce inteligentní, ale zároveň v hodně věcech opožděný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *