Český Krumlov
Český Krumlov. Foto: Pixabay

Toulky jižními Čechami byly vyhledávanou aktivitou už našich prarodičů a jejich oblíbenost stále neklesá. Naopak. Kraj rybníků, nádherné přírody a typické lidové architektury láká na výlety i dovolené. Vzhledem k tomu, že rok 2020 se v důsledku koronavirové pandemie od předešlých sezón velmi odlišuje, máte možnost tento příjemný kraj navštívit, aniž byste se museli tlačit mezi stovkami zahraničních turistů.


Český Krumlov

Český Krumlov je turisticky jedním z nejvíce vytížených míst v Česku. Jeho historické centrum bylo na Seznam světového dědictví UNESCO zapsáno v roce 1992 a společně s hradem a zámkem tvoří až pohádkovou atmosféru. Tedy pokud se netlačíte v davu turistů, kteří se proplétají mezi starými malebnými domky a kostely při Vltavě. Mnoho Čechů v předešlých letech návštěvu města v létě vzdávalo a vyráželi do těchto míst třeba na podzim nebo v zimě, kdy má Český Krumlov také své jedinečné kouzlo. Letos si ale nemusíte dělat starosti, v Českém Krumlově panuje tuto sezonu příjemná atmosféra.

český krumlov
Český Krumlov. Foto: Pixabay

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec nadchne nádhernou městskou památkovou rezervací, která je typickým příkladem jihočeské lidové architektury. Z dalších památek lze doporučit zámek a nebylo by to město v kraji rybníků, kdyby ani tady jeden nebyl. Jmenuje se Vajgar.

Jindřichův Hradec
Jindřichův Hradec. Foto: Archiv Svetobeznik.info

Třeboň

Město mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem neláká jen na kapry, ale i na rybník Svět, který je skvělý pro radovánky u vody, sport a cyklistiku. Na kole jej objedete za pár hodin, a pak se můžete chlubit, že jste zvládli cestu kolem Světa.


Třeboň
Třeboň. Foto: Pixabay

Vodní nádrž Lipno

Největší vodní nádrž v Česku láká ke koupání, vodním sportům, ale i k procházkám či cyklovýletům. Pobyt u Lipna zkrášlují šumavské kopce, a tak se jeden den můžete koupat a druhý den vyrazit třeba na túru. Oblíbeným výletním cílem u přehrady je Stezka korunami stromů.

Lipno
Vodní nádrž Lipno. Foto: Pixabay

Prachaticko

Prachatice jsou příjemné městečko pod šumavskými vrchy, jehož centru dominuje renesanční architektura. S jejich poznáváním lze spojit výlet do nedalekého Husince, kde se nachází rodný dům Jana Husa a kostel, ve kterém kázal. Dalším městečkem na Prachaticku je Vimperk, kterému se právem říká „brána Šumavy“.

Prachatice
Prachatice. Foto: Pixabay

Kam dál v jižních Čechách

Jižní Čechy samozřejmě nabízí řadu dalších míst, která stojí za poznání. Naše další typy jsou:

  • romantický zámek Hluboká,
  • renesanční vodní zámek Červená Lhota,
  • zámek Blatná,
  • město Písek s nejstarším dochovaným mostem v Čechách,
  • vodní nádrž Orlík v okolí Zvíkovských mostů,
  • rybník Bezdrev
  • a horské centrum Kvilda nedaleko pramene Vltavy.
Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *