Polignano a mare
Foto: Pixabay

Toto malebné městečko leží na skaliscích v samotném podpatku italské boty v regionu Apulie nedaleko přístavního města Bari, kde se nachází letiště. Právě letenky jsou pro zahraniční turisty do tohoto regionu často výhodné. Polignano a Mare láká především nádherným mořem a mnoha jeskyněmi. Jedná se o oblíbené letní letovisko, do kterého míří turisté především v letní sezoně.


Ubytovat se můžete přímo v historickém centru. Běžně zde italské rodiny pronajímají několik pokojů ve svém domě, odkud můžete mít z terasy úchvatný výhled na moře. Díky ubytování ve stylu „bed and breakfast“ si zde vychutnáte čerstvé křupavé croissanty, domácí koláče, šunky, sýry, místní ovoce a samozřejmě voňavou kávu.

Největší jeskynní labyrint v Itálii

Mnoho jeskyní je zde dosažitelných pouze na člunu. Jednu z nich byste si ale při návštěvě tohoto města neměli nechat ujít. Grotte di Castellana patří mezi nejkrásnější jeskyně v Itálii a zároveň je italským největším jeskyním labyrintem. Jedná se o 60 kilometrů hlubokou a 2 kilometry dlouhou krápníkovou jeskyni, kde se v parném létě mohou turisté příjemně zchladit.

Do historického jádra přes turniket

Určitou kontroverzi vzbudilo toto malebné městečko zavedením poplatku za vstup do jeho historického centra. Turisté zde musí uhradit u turniketu 5 euro, pokud se chtějí dostat do samotného srdce Polignano a Mare, což se setkalo s určitou nevolí. Podle mnohých by měl zůstat veřejný prostor otevřen každému, město by mělo být přístupné a z jeho centra by se neměla stát jakási atrakce.


Důvodem zavedení turniketů údajně není přemíra turistů, ale naopak jejich nedostatek v zimních měsících. Ač se to může zdát podivné, hlavním cílem poplatku je přilákat do tohoto jihoitalského městečka návštěvníky, kteří za vstupenku obdrží popcorn, koblihu, nápoj a cukrovou vatu.

Rovněž Alberobello, městečko ležící poblíž, které je proslulé unikátními kamennými kruhovitými domky, se nechalo inspirovat zavedením turniketů. Ročně jej navštíví až 2 miliony turistů, tudíž by zavedený poplatek přinesl nemalé peníze do místní kasy.

Lenošení na krásné pláži

Polignano a Mare je vhodnou destinací pro ty, kteří nepotřebují obdivovat řadu historických památek, ale především lenošit na oblázkové pláži a užít si krásný pohled na moře, když vlny naráží do útesů. Toto fotogenické městečko má sice malebné centrum, ale zcela jistě i zajímavé okolí.

Galerie:


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts