Mauerpark
Bearpit karaoke. Foto: Sfeimark, CC BY 2.0

Německá metropole Berlín, to nejsou jen turisty masově vyhledávané lokality jako třeba Alexanderplatz nebo Braniborský brána. Svérázné velkoměsto je také vyhledávaným místem alternativně smýšlejících lidí a avantgardních umělců. Zároveň se v Berlíně nachází celá řada míst pro turisty téměř neznámých. Jedním z nich je i Mauerpark a pokud se do Berlína ať už z jakéhokoliv důvodu vydáte, určitě stojí toto místo za návštěvu.


Mauerpark se nachází v nejhustěji osídlené čtvrti v Berlíně – Prenzlauer Bergu. Sama tato městská část patří mezi nejzajímavější místa, která můžete v Berlíně navštívit. Ve čtvrti žije množství umělců a její ráz tomu odpovídá. Už jen procházka Prenzlauer Bergem stojí za návštěvu. Samotný park jen umocní zajímavý prožitek z této stylové městské části.

V samotném parku se nachází původní část Berlínské zdi, která rozdělovala město od roku 1961 až do jejího pádu v roce 1989. Byla zde postavena hranice mezi východní městskou částí Prenzlauer Berg a čtvrtí Wedding, která patřila k Západnímu Berlínu. Během studené války se zde mimo jiné uskutečnilo několik pokusů o útěk. Dnes ji využívají především sprejeři, jejichž díla jsou tolerována jak samotným městem, tak obyvateli Prenzlauer Bergu.

Související:  Regensburg - jednodenní výlet nebo pohodový víkend v Bavorsku

Mauerpark je místem pro velké i malé. Můžete tu strávit příjemnou chvíli, vrátit se do dětských let na místních houpačkách, odpočnout si a nabrat síly před vaším dalším cílem nebo blouděním městem. O víkendech se zde také pravidelně konají koncerty a můžete se zde přidat k oblíbenému karaoke. Hudba zde ale hraje téměř neustále. Berlín je mekkou elektronické muziky a když se zde nekoná koncert či karaoke, o reprodukovanou hudbu se většinou postarají sami návštěvníci.


Velkou popularitu mají místní bleší trhy. Každou neděli se zde mísí dav turistů a Berlíňanů, kteří hledají originální kousky oblečení z druhé ruky, dekorace, retro tašky nebo šperky. I pro místní je tento doslova pověstný blešák oblíbenou lokalitou, kam se v neděli odpoledne vydávají na obchůzky.

Během pobytu v Berlíně určitě Mauerpark navštivte. Sami uvidíte, že vás toto jedinečné místo a jeho okolí překvapí. Zároveň také poznáte jednu z mnoha tváří německé metropole, která zůstala ukryta před masovým turismem.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts