Pitcairn
Pitcairn. Foto: watawei, CC BY-SA 2.0, Flickr

Pitcairnovy ostrovy jsou bez nadsázky koncem světa. Souostroví ležící ve východním Pacifiku patří mezi zámořská území Velké Británie a pouze druhý největší ostrov Pitcairn je trvale osídlen, ovšem celou místní populaci tvoří pouhá padesátka obyvatel. Nelze se tedy divit, že by nějací noví osadníci přišli vhod.


Pro obyvatele malého pacifického ostrova je v současné době nejdůležitější udržení fungující komunity, a tak nabízí volné pozemky těm, kteří by se rádi na tomto legendárním místě usadili. Ostrov byl totiž v roce 1790 útočištěm vzbouřenců z Bounty a duch velké události na tomto místě stále žije. Většina současných Pitcarňanů jsou totiž přímými potomky námořníků z Bounty a jejich žen z Tahiti.

Případný zájemce o bydlení by tak trávil život na skutečně dobrodružném místě. Co by ale takový nový Pitcarňan měl splňovat?

Související:  Palmerston Island: Ráj na zemi, který obývá komunita potomků jediného muže

Především by měl mít dobrodružnou povahu, přeci jen letecké spojení na ostrov není možné, není zde dokonce ani přístav pro větší lodě, a tak by takový uchazeč měl být připraven na klidný život bez možnosti se rychle vrátit do uspěchané civilizace. Zásobovací loď přijíždí na ostrov jen čtyřikrát do roka, jinak je komunita zcela soběstačná.


Nový Pitcarňan by měl také mít vlastní způsob obživy nezávislý na prostředí ostrova, protože tam je skutečně těžké najít zaměstnání. Většinu místních živí rybolov a zemědělství, případně prodej poštovních známek. Ty jsou mezi filatelisty velmi vyhledávané, a tak jich za posledních 80 let vyšlo kolem tisícovky.

Vážní zájemci o půdu na ostrově ale musí prokázat svoji finanční solventnost a poskytnout místní administrativě výpis z účtu, na kterém by mělo být minimálně 30 tisíc novozélandských dolarů, což je přibližně 470 tisíc korun. Ale ani tyto prostředky nestačí, vybudování nového domu v tomto odlehlém koutě světa vyjde zhruba na 150 tisíc dolarů. Mimochodem tato měna také slouží jako oficiální platidlo.

Vhodná je rovněž základní znalost angličtiny. Velmi přátelští Pitcarňané si s nováčkem budou rádi povídat a komunikace s úřady bude snazší.

Život na druhém konci světa tak může být skutečně klidný. Máte-li příjmy z podnikání přes internet, rentu či milióny na kontě, nebo jen odhodlání obrátit svůj život na ruby, Pitcarňané slibují pohodu v tropickém ráji, který je, jak sami říkají, stále „covid free“. Už tak izolovaná komunita je v současnosti ještě izolovanější a aktuálně na Pitcairn nesmí připlouvat ani ta hrstka výletních lodí s turisty, která sem čas od času zavítala. Opatření má platit až do 31. března 2022. Nový obyvatel ale není turista, a tak jsou migrační formuláře k dispozici stále.

Galerie:




Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Komentáře(1):

  1. Kdyby mi bylo o třicet míň, tak neváhám. Konečně bych se nemusel dívat na naše „inteligentní politické i nepolitické celebrity“. Chce se mi z jejich tuposti zvracet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *