Triglav
Foto: Pixabay

Triglav je národním symbolem Slovinska. Na tuto nejvyšší horu se nesnaží vystoupat pouze Slovinci, ale turisté z celého světa. Proto není překvapením, že na tuto horu vede velké množství tras. A i když byly přizpůsobeny výstupu člověka, nečekejte, že to zvládnete jen tak. Výstup vám dá pěkně zabrat. Pokud máte v oblibě pohoří, pak se rozhodně vyplatí navštívit také Rumunsko, které nabízí nádherné hory.


Vhodné vybavení

Pokud se chcete dostat až na samý vrchol, budete si muset pořídit vhodné vybavení. Triglav nabízí několik ferratových tras, takže zde je vybavení nutné. K dispozici jsou i technicky nenáročné tratě. Ty vás ale dostanou jen do určitého bodu, nikoli na vrchol. I když v průvodcích najdete, že ferratový úvazek nepotřebujete, může to bez ní být nebezpečné. Terén není jednoduchý, budete se vyhýbat ostatním turistům. Můžete snadno uklouznout.

Sedm triglavských jezer

Jednou z nejkrásnějších tras je ta, která vede dolinou se sedmi jezery. Nad dolinou se tyčí bílé hory, díky kterým můžete mít pocit, že se ocitáte v mnohem vzdálenějších zemích, jako je například Kanada. Tato trasa je jednou z nejdelších, milovníci přírody si ale rozhodně přijdou na své. Hned na začátku vás čeká jedno z nejnáročnějších stoupání. Stoupáte do poměrně prudkého kopce, a to asi 3 hodiny. Poté už je trasa o něco mírnější.

Výstup za jeden den

Triglav se dá zdolat za jeden den, když si zvolíte trasu zvanou Tominškova pot. Zdatní jedinci se na vrchol dostanou asi za šest hodin. To v dnešním uspěchaném světě činí tuto trasu za jednu z nejoblíbenějších. Nečekejte ale pohodovou cestu, budete muset zdolat velké převýšení. Terén je kamenitý a může být místy velmi obtížný, takže nečekejte, že budete stoupat konstantní rychlostí. Poměrně dlouho vás obklopuje příroda, teprve po dvou třetinách cesty se vám odhalí dechberoucí výhled na okolí, zejména na údolí Vrata.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *