Treehouse Sokolí
Foto: Treehouse Sokolí

Les je místem, které prospívá našemu zdraví, a nejen tomu fyzickému. Přítomnost mezi stromy má blahodárný vliv na psychiku. Že je zeleň, zpěv ptactva, vůně mechu, šum větru v korunách stromů či prosvítání slunce mezi stromy balzámem na duši, již dávno prokázali i vědci. Proto procházky a výlety mezi stromy doporučují všichni odborníci. Vyrazte tam také.


Les je balzám pro duši

Takzvaná lesní terapie je populární zejména v Japonsku, ale zcela nezávisle na sobě na tento fakt přišlo mnoho od sebe vzdálených kultur. Zcela jistě i naši předci. Bohužel v současné uspěchané době si stále méně lidí nachází cestu do hlubin mezi stromy. Přichází tak o zážitek, který ale k lidskému životu patří. A to vědí i na Vysočině, kde na podzim loňského roku vyrostl v Česku zcela unikátní dům na stromě, kde lze strávit příjemný víkend nebo dovolenou.

Stavba zvaná Treehouse Sokolí (www.treehouse-sokoli.cz) je koncipována jako ubytování v korunách stromů, přičemž se nachází na okraji lesa, a tak hosté mohou nahlížet jak do lesa, tak do okolní přírody, kterou dům v žádném případě nenarušuje. Je totiž postavený z lokálního plně recyklovaného dřeva a zateplený dřevovláknitými deskami, což umožňuje i zimní pobyty. Hned vedle je situována chatka pro další hosty, kteří by se v případě větších skupin do treehousu nevešli.A aby bylo netradiční ubytování v korunách borovic relaxem a ne nechtěným dobrodružstvím, majitelé mysleli na vše. Treehouse je vybaven sprchou s teplou vodou, umyvadlem a třeba i bidetem. Nechybí ani malá kuchyňka s kávovarem, mikrovlnnou troubou, lednicí a rychlovarnou konvicí. Kávu, čaj i dobré jídlo si tak můžete v klidu vychutnat na terase s výhledem na údolí řeky Jihlavy. Zkrátka glamping jak má být.

V přírodě bez ztráty vymožeností současné doby

Nebo vám pojem glamping nic neříká? Jedná se o zkratku anglických slov glamorous a camping, což lze česky vyjádřit jako kouzelné kempování a vyhledávají jej zejména lidé toužící po kontaktu s přírodou, přičemž nechtějí přijít o vymoženosti současné doby a ani o své pohodlí. A to vše Treehouse Sokolí splňuje. U chatky v klidu zaparkujete, můžete s sebou vzít i svého domácího mazlíčka a v korunách stromů příjemně relaxovat.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *