Bali
Bali. Foto: Pixabay

Indonéský ostrov Bali patří k nejvyhledávanějším turistickým lokalitám v Asii. Letos ale zůstává prázdné a poznávání ostrova je tak umožněno pouze místním, kteří jej po dlouhých letech mohou spatřit bez záplavy cestovatelů a influencerů. Podle guvernéra Wayana Kostera by se ostrov pro zahraniční turisty mohl otevřít v září.


Jak ale uvedl pro deník The Bali Sun, jde pouze o plán, nikoliv o oficiální termín. Vše bude záležet na pandemické situaci ve světě a samozřejmě také na Bali. Jisté je, že pokud bude zahraničním turistům umožněn vstup na půdu ostrova, stane se tak pouze pro obyvatele těch zemí, kde je situace ohledně Covidu-19 uspokojivá.

Související:  Odvrácená a skutečnější tvář Bali. Ostrov zavalený odpadky

9. července povolily úřady cestování místním, otevřely se pláže a památky. Podle Kostera je důležité sledovat, jak se bude situace vyvíjet během léta. Guvernér upozorňuje, že je nutné nejdříve zamezit místnímu přenosu a teprve poté bude možné uvažovat nad Bali plném turistů.

Aktuálně je na tomto ostrově evidováno 2 856 případů onemocnění Covid-19. Uzdravilo se celkem 2 110 pacientů a 46 jich bohužel v souvislosti s infekcí zemřelo. Aktivních tedy zůstává sedm stovek případů. O poznání horší situace je v celé Indonésii. Země eviduje 89 869 případů a více jak 37 tisíc jich zůstává aktivních.

Zdroj: The Bali Sun


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *