bambusový háj
Foto: Piqsels

O tom, že je Japonsko pro Evropana exotickou zemí, není pochyb. V Japonsku se spěchá ještě více než v Evropě nebo ve Státech, zároveň ale mají obyvatelé země vycházejícího slunce zvláštní smysl pro krásu. Estetika dálného východu je podmanivá a ve spojení s přírodními krásami této země ukazuje návštěvníkům z jiných koutů světa svoji nezaměnitelnou tvář. Jedním z míst, kde bezprostředně kontrastuje spěch velkoměsta a smysl pro detail, je bambusový háj Arashiyama v Kjótu.


Podle mnoha cestovatelů je tento háj jedním z nejklidnějších míst v Japonsku. Nejkrásnější pohled na hustý porost, který protínají chodníčky, je prý ráno. Bambusové kmeny se táhnou k nebi jako pohádkové provazy vedoucí do nebeského království. Paradoxně je toto místo jen nedaleko od vlakového nádraží  a chrámu Tenryu-ji. Nedaleko pulsuje rušný život japonského velkoměsta.

Související:  Hledání řádu v chaosu. Takové je přecházení rušných japonských křižovatek

Rostou zde sice jen bambusy, ale stezky, po kterých se lze snadno porostem pohybovat, vás odvedou jakoby do jiného světa, světa kouzelných her slunečných paprsků, rosy i dechberoucích variací zelené. Budete vnímat šumivé zvuky jemně se vlnících bambusů, kterým místní říkají hudba přírody. Přepracovaní lidé sem chodí alespoň na chvilku vydechnout a vnímají jen uklidňující šelest přírody, která uvolňuje mysl lépe než jakákoliv jiná hudba.

Přestože se jedná o klidné místo, v háji je přes den celkem rušno. Lidé pohybující se po stezkách jsou ale tiší a respektující, aby si všichni mohli užít genius loci tohoto nevšedního místa. Ti, kteří chtějí najít skutečný klid, vyrážejí do parku brzy ráno nebo pří západu slunce, kdy navíc zažijí nevšední atmosféru hry slunečních paprsků prosakujících mezi potemnělými bambusy.


Vstup do bambusového háje je zdarma. Jeho návštěvu nevynechá nikdo, kdo do Kjóta zavítá. Dle mnohých cestovatelů je to zážitek na celý život.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *