Bangkok
Bangkok. Foto: Pixabay

Thajský Bangkok byl i v roce 2017 nejnavštěvovanějším městem světa. Alespoň to tvrdí studie Mastercard Global Destination Cities Index. Tento průzkum počítá turisty, kteří v daném městě strávily alespoň jednu noc. V thajské metropoli se loni ubytovalo minimálně 20,5 miliónů turistů. Praha skončila na 26. místě a oproti minulému roku si tak pohoršila o 6 příček. Levné ubytování v Praze ale dělá z české metropole stále žádanou lokalitu.


O rozmachu turistického ruchu svědčí i fakt, že nocujících turistů neustále přibývá. V první desítce zaznamenalo devět velkoměst meziroční nárůst. Žebříček také ukazuje na neustále stoupající oblíbenost Asie, protože v první desítce je právě sedm míst z tohoto kontinentu (počítáme-li i Istanbul). Nejlepší desítku pak doplňují Londýn, Paříž a New York. Nejvíce peněz turisté utratí v Dubaji.

Index MasterCard letos hodnotil 162 destinací. Autoři studie očekávají, že i v letošním roce dojde k rozmachu turismu a největšího nárůstu návštěvníků se má dočkat Istanbul.

Prvních 20 příček indexu MasterCard

1. Bangkok (Thajsko)
2. Londýn (VB)
3. Paříž (Francie)
4. Dubaj (SAE)
5. Singapur (Singapur)
6. New York (USA)
7. Kuala Lumpur (Malajsie)
8. Tokyo (Japonsko)
9. Istanbul (Turecko)
10. Soul (Jižní Korea)
11. Antalya (Turecko)
12. Phuket (Thajsko)
13. Meka (Saudská Arábie)
14. Hong Kong (Čína)
15. Milano (Itálie)
16. Palma de Mallorca (Španělsko)
17. Barcelona (Španělsko)
18. Pattaya (Thajsko)
19. Osaka (Japonsko)
20. Bali (Indonésie)

26. Praha (ČR)

grafika mastercard
Grafické znázornění top destinací. Zdroj: Mastercard Global Destination Cities Index


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts