covid-19
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Z médií se dozvídáme informace ohledně pandemie nového koronaviru týkající se především situace v naší republice nebo v nejhůře zasažených zemích. My se v dnešním článku zaměříme na státy, kam koronovirus vůbec nezavítal nebo kde se se šířením nemoci vypořádali tak, že v současné době neevidují ani jeden aktivní případ. Jedná se především o nejmenší země světa, ale podle statistiky Worldometer mezi nimi figuruje i jedno sedmimilionové překvapení.


Nejméně zasažené země jsou v Pacifiku

Na světě je několik zemí, kde podle statistik nemuseli s korovirem zápasit vůbec. Jde o tichomořské státy Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Nauru, Palau, Samou, Šalamounovy ostrovy, Tonga Tuvalu a Vanuatu.

Zemí, které se koronavirová pandemie dotkla nejméně, je tichomořský ostrov Anguilla. Jedná se o britské zámořské území s autonomní správou. Z patnáctitisíc obyvatel se koronavirus projevil jen u tří obyvatel a všichni jsou již vyléčeni. Několik dalších ostrovů v Pacifiku je už také bez pacienta s Covidem, zde počty nakažených dosahovaly maximálně pár desítek.

Související:  Mikroplasty se podle nové studie vrací z oceánu ve velkém množství do atmosféry

Největší země s žádným aktivním případem: Laos

Podle dostupných údajů je největší zemí, která neeviduje ani jeden aktivní případ COVID-19, Laos. Ze zhruba 7 milionů obyvatel se nakazilo 19 osob a všichni se již uzdravili. V jihovýchodní Asii se nachází i další země, kde již neevidují pacienta. Jedná se o sultanát Brunej, kde z 370 000 obyvatel onemocnělo 141 lidí. Tři z nich bohužel zemřeli.


Evropa bez korony: Faerské ostrovy, Vatikán a Man

I v Evropě se najdou území, kde je doufejme koronavirus poražen. Nejúspěšnějším bojovníkem s infekcí jsou padesátitisícové Faerské ostrovy, kde se všech 188 nakažených již vyléčilo, a to díky včasnému zavedení restrikcí. Žádný pacient není evidovaný ani v nejmenším státě světa, ve Vatikánu. Zde se všech 12 nemocných také vyléčilo, stejně tak na Manu, kde bylo 24 pacientů.

Související:  Spojené státy a Mexiko čelí největšímu suchu za posledních tisíc let

Amerika: Grónsko, Falklandy a některé ostrovy v Karibiku

V USA padají smutné rekordy. Více na sever, konkrétně v Grónsku, si s koronavirem poradili. V ledové zemi se nakazilo celkem 13 osob, všichni se ale již vyléčili. Z dalších zemí obou Amerik nehlásí pacienta ani na Dominice a na mnoha dalších karibských ostrovech. Žádný pacient s COVID-19 není ani na Falklandech.

Kam koronavirus nesměl zavítat

Jsou ještě dvě země, které oficiálně pandemie koronaviru nezasáhla. Jednou z nich je Turkmenistán. Zde jde ovšem o velmi sporné vládní tvrzení, které nelze nezávisle ověřit. Podobně je na tom Severní Korea, která je podle tamní propagandy bez jediného aktivního případu COVID-19.


Článek je zpracován na základě dat z volně dostupné databáze Wordometer. Čísla znamenají oficiálně evidované případy v daných zemích.

Zdroje: Worldometer, Aljazeera


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Komentáře (6):

  1. vyjadreni idiotu,kteri neumeji ani pravopis

  2. Dobrý den mám dva případy které jsou v rozporu s prohlášením o koronaviru. Tak za prvé manželky prarodiče jsou pozitivní na covid-19 a zejména děda prodělal těžký zápal plic je mu 80 let plíce mu fungují na 40 procent takže je nejvíce ohrožený ale i přes virus je v pohodě a za druhé tchanovo kolega se s manželkou zapsali na seznam vyšetření a nikdo je nevyšetřil a i tak jim přišli výsledky že manželka je pozitivní a on ne bez vyšetření už je to fakt fraška celej virus. Lidi měli bychom se zvednout a říct těm kryplům ve vládě že už by z nás neměli dělat debily nemyslíte?

    1. Přesně měli by lidí stávkovat jako když chtěli demokracii.Kazdy jen nadává doma a nic pro to neudělá pojďme do stávky

  3. „Koronavirus“ nikde nebyl,jen blbá chřipka ze které debilní media a novináři udělali uměle humbuk,pro svůj vlastní profit! A čeští,předposránkové,ustrašenci a komouši jim na to skočili

    1. Přesně tak jen křipka a zbytečně vyvolaly paniku a ted díky tem tupcum novinářum máme karanténu všude

    2. Haha, tak třeba v severní Itálii si na jaře koronavirus stoprocentně vymysleli a zaplnili nemocnice umírajícíma důchodcema na chřipku. Kdyby nebylo opatření, mohlo to být všude podobné. Čtěte méně Sputniků a podobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *