Dovolená u moře
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vyrazit si do zahraničí bez cestovního pojištění je rizikem, které se rozhodně nemusí vyplatit. Ať už jedete na jednodenní výlet, víkend nebo na pobytovou či poznávací dovolenou, vždy se zamyslete nad tím, jaký produkt zvolit. V úvahu berte i cílovou lokalitu. Jinak je to s cestováním po Evropské unii a jinak mimo ni. Abychom vám usnadnili výběr, podívali jsme se, jaké optimální varianty nabízí cestovní pojištění od Axa Assistance.


Krátký pobyt nebo výlet

V současné době jsou populární nákupy za hranicemi, třeba v Polsku nebo v Německu. I během krátké návštěvy zahraničí se nemusíte vyhnout pojistné události. Podobně tomu může být při výletu na vánoční trhy. Vyrážíte-li na jeden den či na víkend bez zavazadel, nemusíte si zařizovat pojištění, jako kdybyste jeli na týden k moři. Optimem je pojištění „Reference“ s pojistným limitem 2,5 milionu korun na léčebné výlohy. Zvolíte-li takovou variantu, mějte na paměti, že v ceně pojištění nejsou další důležitá rizika, jako je například pojištění odpovědnosti.

Ideální pojištění pro klidnou dovolenou v Evropě

K moři nebo na několikadenní poznávající zájezd se hodí pojištění, které pokryje více než základní varianta. V takovém případě doporučujeme možnost „Komfort“ s limitem 10 milionů korun na léčebné výlohy a 5 milionů korun, pokud byste náhodou někomu způsobili újmu na zdraví. V ceně je i pojištění zavazadel, právní asistence a odpovědnost za škodu na majetku.

Bez starostí do celého světa

Při cestách mimo Evropskou unii, typicky do exotických destinací jako je Dubaj, Thajsko, případně i Jižní Amerika, se řádně pojistěte. Varianta „Excelent“ spolehlivě pokryje i závažné události. Pokud ale chcete mít klid, můžete tuto variantu volit i pro turistiku v Evropské unii, třeba v Alpách.


Budete kryti limitem 500 milionů korun na léčebné výlohy včetně dalších nákladů, jako je zásah horské služby a také 25 miliony, pokud někomu způsobíte újmu na zdraví. V ceně pojištění je i služba „Doktor na telefonu“, který vám může pomoci na dálku v češtině. Možností je dokonce také videohovor. Dále je navíc v ceně zahrnuto pojištění zavazadel, odpovědnost za škodu na cizím majetku, právní poradna a třeba i ochrana vašich domácích mazlíčků.

Pojistná událost vždy pokazí dovolenou, ale výběrem správného cestovního pojištění si můžete ušetřit spoustu dalších nemilých starostí.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *