noviny
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Pandemie koronaviru neztrácí na síle a Česko v současné době patří k nejzasaženějším zemím na světě. V některých ohledech jsme dokonce nejhorší. Přestože situace ani ve světě není růžová, zahraniční média si naší malé země v souvislosti s koronavirem všímají.


Agentura Reuters zmiňuje výrok premiéra Andereje Babiše, který ve středu uvedl, že nás čekají pekelné dny. Bez povšimnutí nezůstaly ani počty nově nakažených.

Euronews uvádějí současné české statistiky s konstatováním, že naše země „zvládá“ pandemii chaoticky a pro srovnání uvádí příklad Portugalska, které na počátku letošního roku mělo s rychle se šířící infekcí podobné problémy, avšak v současnosti je zvládá lépe.

Anglický deník The Guardian včera připomněl, jak se Česko neobyčejně úspěšně vypořádalo s loňskou první vlnou, ale nyní patří v boji s pandemií k nejhorším na světě. Podle deníku země směřuje k tvrdému lockdownu, stejně jako například Belgie.


Naopak BBC ve své poslední zmínce o naší zemi jen zdůrazňuje zavedení povinného nošení respirátorů FFP2.

Související:  Hongkongská chřipka se na konci šedesátých let šířila podobně jako koronavirus

Americký deník The New York Times zaujala informace o darování vakcín z Izraele. Židovský stát věnoval Česku 5 000 dávek očkovací látky Moderna výměnou za diplomatickou pomoc.

Německý bulvární deník Bild v závěru včerejšího článku týkajícího se očkovacích pasů popisuje evropskou solidárnost v souvislosti s darem 100 000 dávek vakcín pro Česko. Ty má poskytnout Francie. Bild také poukazuje na skutečnost, že Česko je jednou z nejvíce zasažených zemí, a proto německá strana zavedla přísné hraniční kontroly.

Berliner Morgenpost v dnešním článku upozorňuje na to, že je Česko v současnosti zemí s nejvyšším výskytem koronaviru na přepočet obyvatel. Dále upozorňuje na zvyšující se počet nemocných v okrese Cheb, který sousedí s Bavorskem a zmiňuje 6 800 hospitalizovaných pacientů, z nichž je více než 1 300 na jednotkách intenzivní péče.

Rakouská ORF se zabývá kontrastem mezi první vlnou pandemie, kterou Česko vzorově zvládlo, a současnou vypjatou situací, kdy vláda přichází o důvěru veřejnosti. Novináři upozorňují, že v naší zemi nedochází ke zlepšení ani při současných opatřeních, což dávají do souvislosti se šířením britské mutace koronaviru.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Komentáře (10):

 1. Ať se bude zastávat Babiše, kdo chce, za současnou pandemickou situaci v ČR, která je nejhorší na světě, je zodpovědný on. Je premiér země, hlava výkonné moci, on si vybírá ministry, on vládne… Jeho chybná rozhodnutí stála život stovky, ne-li tisíce lidí. Nechápu, že v průzkumech veřejného mínění ho stále chce spousta lidí volit. Trestně stíhaný estébák, který nedokázal zavést v zemi taková opatření, abych ochránil zdraví lidí.

 2. Nepíšou vůbec nic-novináři-kecáte!!!! Českou republiku totiž nikdo,nikde nezná !!!

 3. Každá země má svých starostí dost a určitě se nebude starat o ČR, kde vládne premiér, který je trestně stíhaný a pandemii se současnou vládou vůbec nezvládají. Většinou začnou vymýšlet nějaká úplně zdravotnicky nesmyslná opatření, která k ničemu nevedou, jen naštvou zase lidi. V tom je úplný mistr p.Hamček. Je smutné, že od června loňského roku existují naprosto jasné tabulky nejen z naší země ale i ze zahraničí, že nejvíce nakažených je z firem, domácností a velkých akcí a až nyní se začne asi testovat ve velkých firmách! Ty se nechají jet, ale lidé se budou úplně nesmyslně moci pohybovat jen po okresu. Úplná Blbost! Přesto ji asi zase odmávnou a vliv to nebude mít žádný, pokud to právě nebude fungovat v těch firmách a šílená vláda to lidem nezačne opravdu kompenzovat. Nikdo doma nebude, všichni potřebují jíst a zaplatit výdaje! Vláda je stále placena plně, i když pracuje pod psa.

  1. Řekněte mi, upřímně, kolik % lidí ve Vašem okolí opatření dodržovalo vloni na jaře a kolik nyní?

   A potom si zanadávejte, já se přidám, koalice, opozice, všem stejně…

   1. Promiňte, ale jste asi vypatlanej mozek, jinak to označit nemůžu. Lidi už tady skoro rok dělají co můžou a v rámci možností se všichni snaží dodržovat opatření vlády. A CO JAKO? Zlepšily se snad „čísla nakažených“ ? Nikoliv, vážený, tady nejde o nějakou nebezpečnou pandemii, je to biologická válka a největší nepřítel, který nás všechny ohrožuje na životě není jakýsi Covid, ale naše zkorumpovaná vláda, nejspíš výsostně zaplacená a přinucená globálními zločinci typu Merkelová a samozřejmě, nejvyšší zrůdy kteří to vše ovládají, jsou zdegenerované multimilionářské rody tohoto světa, kteří si chtějí hrát na Bohy.

    1. To si děláte srandu nebo co to je? Lidi to dodržujou, tak to asi nežiju v ČR, všude to vidím, v práci, lidi se vykecávají bez roušek, kamarádi a známí se navštíví (nic proti tomu), ale proč nemají roušku, jdete do háje a už to dodržujte, mě už to nebaví, proto se to nelepší.

    2. To nemyslíte vážně?!
     Masky v podnicích jsem viděl jen nějaký ten týden na jaře, a zdaleka ne všude.
     Od podzimku máme nařízené (v létě doporučené) masky uvnitř budov,
     to platí i v práci, i když tam byla vyjímka u 2metrového odstupu.
     V práci to nikdo nedodržuje a to nepocházím z nejvíce postižených míst!
     Ani, když je někdo nachlazený, roušku si prostě nedá!
     Známý v Německu: ráno měření teploty, a celý den masky a nikdo si nestěžuje.
     O Vánocích byly doporučené roušky a průvan při návštěvách.
     Jediný, co jsme celou dobu docela dodržovali byly roušky v obchodech(veřejných místech)
     to nám docela šlo:) Jenže tam není až taková pravděpodobnost, jako v kanclu a při návštěvách domácností.
     Prosím o odpověď, jaké věci lidé už rok dělají co můžou? Protože já jsem asi slepý!

 4. Největší srandou je to, že to třeba v Británii a ani ve Francii nikoho nezajímá…co se děje v Česku. Mají svých starostí dost.

  1. Právě, že je to zajímá, a to z toho důvodu, aby jim nějakej blbec z Česka, kterej s*al na opatření, nezavlekl zmutovanej vir. Všem jsme pro smích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *