Haibike
Foto: Haibike

Německá kvalita s dlouhou tradicí a reputací, která předchází. To je popis, který perfektně sedí na elektrokolo Haibike. Postupem času elektrokola přebírají štafetu po běžných bicyklech a stále více lidí sází právě na tuto prvotřídní značku. Proč? Protože lidé rádi sází na prvotřídní kvalitu, nejlepší komponenty, které jsou k dostání a často dají na jméno jako takové, které si Haibike zaslouženě vybudoval.


Kde se vlastně vzala společnost Haibike?

Historie firmy sahá do roku 1995, kde se v malém německém městečku Schweinfurt začala vyrábět první kola pod mateřskou společností Winora. Šlo o dobu, kdy se na výrobu elektrokol dívali všichni velcí výrobci klasických kol velmi skepticky a téměř skrz prsty. To poskytlo německému gigantovi dostatek prostoru pro vývoj těch nejlepších elektrokol. Brzy vznikl nový, dnešní název Haibike a v roce 2010 vyšlo na trh praotec všech horských elektrokol model Haibike eQ XDURO. Šlo o první horské elektrokolo, které bylo v praxi bez problému použitelné v těžkém terénu, což lidé skutečně ocenili a modely byly v mžiku vyprodány. Jedním z hlavních důvodů úspěchu tohoto modelu, byla technologie tzv. gravitačního lití, které Haibike zavedl jako první na světě a které později převzalo velké množství konkurentů. Jde o způsob odlévání, který byl přejat z motocyklových dílen a umožnil výrobu složitých komponentů, které však byly mimořádně přesné a stabilní, a přitom lehké. Což je něco, co u elektrokola ocení všichni. 

Haibike udává směr

Protože jde o skutečného průkopníka v oblasti elektrokol, udává německá firma Haibike také směr a trendy v oblasti vývoje. Přišli s prvními celoodpruženými modely, o pár let později také s trekingovými a krosovými, a dokonce zavedli pojem ePerformance, jakožto nový druh sportu. Jen tři roky poté, co přišli se zmíněným modelem XDURO, předělali rám tak, aby bylo možné umístění motoru zespodu. Ten však musel být něčím chráněn před kameny a ostatním materiálem, který jezdci potkávali v terénu a který by mohl motor ohrozit. Představen byl tehdy tzv. Skidplate, tedy plastový kryt. To vše posunulo jízdní vlastnosti elektrokola na zcela novou úroveň.Jaká elektrokola nabízí Haibike dnes?

Na elektrokolech Haibike uvidíte motory Bosch a Yamaha, tedy dvě světové jedničky na trhu, které jsou opravdu tím nejlepším, co můžete sehnat. Nabídka modelů roku 2022 navíc nabízí osazení novou 750 Wh baterií, která vám dovolí ještě více jízdy a zábavy. A kdyby ani to nestačilo, máte možnost navýšit kapacitu externí baterií o dalších 360 Wh. Haibike je také jednou z firem, která se může pochlubit vyšší nosností svých elektrokol, a to až do 150 kg. Haibike posledních pár let také pracuje na vývoji těch nejlepších celoodpružených elektrokol do terénu, která jsou ale vysoce komfortní a plně vybavena na cesty, tedy mají blatníky, stojánek a případně nosič. Jde tedy o takové spojení horského a trekingového elektrokola, které bude vhodné jak pro milovníky hor a lesních trailů, tak všechny ty, kteří si rádi užijí obyčejnou cyklostezku nebo delší výlety po silnici. V nabídce elektrokol Haibike však naleznete čistě trekingová elektrokola, pokud tolik neholdujete adrenalinu a hledáte elektrokolo v nižší cenové kategorii. Ať už si vyberete kterýkoli model, s Haibikem si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší, co světový trh posledních deset let nabízí. Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *