Souostroví Bahamy je tvořeno vápencovými a korálovými ostrovy. Pokud bychom počítali i ty nejmenší útesy, které se vypínají nad hladinu moře, jedná se o zhruba 2 400 ostrovů. Obydlených je však pouze zlomek z nich. V dávné minulosti byly Bahamy daleko větší pevninou. Ta je dnes ukryta pod mořem a představuje nádherné podmořské vápencové plošiny.
Silná vrstva vápence je uložena v mělkých vodách kolem ostrovů, kde se zformovala do dvou hlavních plošin, Great Bahama Bank a Little Bahama Bank. Tyto podmořské útvary jsou dokonce patrné z vesmíru a vypadají jako obrovské duny písku zatopené průzračnou vodou Atlantského oceánu.
Plošiny jsou velkým lákadlem Baham. Vápenec se zde hromadí po miliony let možná už od období jury a tloušťka velké plošiny dnes činí asi 4,5 kilometrů, přičemž většina je zabořena do zemské kůry, která neunesla tíhu struktury.
Každý korál, který zde uhynul, po sobě zanechal malou skořápku. Ty se vrstvily a stlačovaly kousek po kousku, a tak vznikly dvě vápencové pevniny. Asi před 10 000 lety, kdy končila poslední doba ledová, však došlo k tání velkých ledovců. Hladina moří se zvýšila asi o 120 metrů a většinu této pevniny zatopila, vápenec se tak nachází pod hladinou, avšak ne hlouběji než 25 metrů.
Ještě před zatopením obou plošin byl vápenec vystaven zvětrávání, což vedlo k tvorbě jeskyní, děr a dalších zvláštních struktur, které by se jinak pod vodou nevytvořily. Nádherné krasové prostředí tak uchvacuje potápěče, ale i jachtaře, protože se v azurových vodách vytváří nádherné scenérie. Úchvatné střídání mělčích vod, prohlubní a propastí nemá ve světě obdobu. Okraje vápencových plošin jsou velmi strmé a jasně oddělují prostor panenského prostředí a divokého oceánu.
Podmořskou nádheru v okolí Baham nejlépe vystihnou fotografie.
Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.