Fototapeta taxi New York
Foto: myloveview.cz

Pokud se někdy budete chtít svézt „placeným stopem“ právě v New Yorku, můžete se klidně vsadit, že si vás vyzvedne žlutý taxík. I když v poslední době se sem tam vyskytne i nějaký ten speciální zelený, žluté taxíky mají zkrátka své kouzlo – a také styl.


A proč si na nich Newyorčané tak zakládají? Stopy tohoto boomu musíme vysledovat až na samý počátek automobilismu, jenž se v tomto koutu světa začal psát v roce 1907. Tedy abychom byli přesnější, z toho roku pochází revolučního nápad jednoho podnikavého Američana.

Za vším stála studie – na svou dobu překvapivě podrobná

Americký obchodní s auty John D. Hertz byl postaven před velmi nepříjemný problém. Nové automobily totiž nešly na odbyt zdaleka tak dobře, jak si přestavoval. A co si tedy počít se spoustou zánovních strojů v garážích? Inu, nejlepší asi bude založit si taxislužbu. A přesně to také udělal.

Protože si však chtěl být jistý, že tento nápad už bude mít úspěch, šel na to pěkně od podlahy. Potřeboval totiž svoje vozy odlišit od jiných, jež už v této době obdobné služby nabízely. Nechal si tedy vypracovat studii, která mu měla prozradit, jaká barva bude na běžných silnicích nejlépe rozpoznatelná. Jak asi tušíte, verdikt zněl jasně: žlutá. A základ newyorské taxislužby byl položen. 


Z Chicaga až do New Yorku

První vozy však nevyjely na cesty v NY, ale v tehdy známějším Chicagu. Nesly název Yellow Cab Chicago podle mateřské společnosti. A protože Hertz nebyl skoupý a o výsledky studie se podělil, vzaly si za svou žlutou barvu velmi brzy i školní autobusy, pro změnu zase kvůli bezpečnosti dětí.

A je ještě jedno místo, kde si dnes můžete žlutá autíčka užít – logo známé autopůjčovny, na jejímž počátku stál rovněž Hertz. Byl totiž tak úspěšný, že svá auta v roce 1923 začal i půjčovat. A legendární logo bylo na světě.

Fototapeta taxi New York
myloview.cz

Proč jsou taxíky tak oblíbené jako dekorace interiérů

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč v nás pohled na ikonické žluté vozy dokáže tak rozpálit? Možná proto, že pro nás symbolizují báječné exotické dálky a tak nějak jsou i představitelem americké přizpůsobivosti a úspěchu. To ovšem není všechno. Pokud se podíváte do kanceláří mnohých větších firem, zjistíte, že alespoň jedné z nich vévodí tapeta New York taxi. V business prostředí mají totiž tahle autíčka svou skrytou symboliku.

Zajímá vás jakou? Jde právě o narážku na podnikavost Johna D. Hertze. Nebál se totiž vsadit na zcela nové vody a přetvořil jeden nefunkční obor svého businessu v docela jiný. A pohádkově na tom zbohatl. Kdo by se jeho příkladem nechtěl inspirovat? 

Dejte najevo, že vaše firma smýšlí globálně

To ovšem není vše. Pokud se podíváme na oblíbené fototapety New York taxi a budeme hledat jejich symboliku, musíme přihlédnout i k prostředí, ze kterého pocházejí. Věděli jste, že aktuálně brázdí New York asi 14 000 žlutých taxíků a většinu z nich řídí cizinci?

Jde o jasný vzkaz – u nás najde práci každý, a pokud bude chtít, může se vypracovat zcela od píky. Firmy tak dávají tímto specifickým, ale přitom nenápadným způsobem najevo, že jsou otevřeni všem novým možnostem a všem spolupracovníkům.

Fototapeta taxi New York
myloview.cz

Otevřete se novým obzorům

A co samotná žlutá barva taxíků? Krom toho, že je opravdu dobře vidět na silnicích, se můžete také spolehnout na to, že z ní vyzařuje čistá pozitivita a perfektní energie. Dokáže rozzářit jakýkoli svěřený prostor a dodat mu zajímavé kouzlo. Tak pokud se vám newyorské taxíky líbí zkrátka jenom tak, klidně si je dopřejte.

Bude jim to slušet jako solitéře, ale uplatní se i v menších kompozicích různých motivů, odkazujících kupříkladu na vaše oblíbené dovolenkové destinace. Mohou tak posloužit jako inspirace i jako kreativní prvek, který vám dodá chuť a motivaci do práce. A v neposlední řadě dokáží v prostoru zaujmout. Takže pokud hledáte dekoraci, která na sebe upoutá pozornost doslova na první pohled, pak jste ji právě našli. Rozzařte svůj pokoj, pracovnu nebo kancelář zámořskou ikonou, kterou pozná docela jistě každý! Pozvat si domů Ameriku je opravdu snadné, však uvidíte. Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *